3. Арсенал се отпуши и задълбочи кризата в Ливърпул /видео/

Арсенал се отпуши и задълбочи кризата в Ливърпул /видео/

Подолски и Касорла с дебютни голове за 2:0 на "Анфийлд"

Арсенал се отпуши във Висшата лига и победи Ливърпул с 2:0 насред „Анфийлд”. Новите попълнение Лукаш Подолски и Санти Касорла вкараха дебютни голове за лондончани, а Арсенал вече три поредни мача няма допуснат гол.

Победата е първа за „топчиите” след две нулеви ремита, а Ливърпул остава само с една точка след три двубоя.

Брендън Роджърс заложи на Нури Шахин в титулярния си състав. Това бе дебют за турския национал след трансфера от Реал Мадрид, но решението се оказа погрешно в хода на мача. Рахим Стърлинг също получи доверие и атакуваше по фланга. Фабио Борини напираше по другото крило, а Луис Суарес водеше атаката.

Арсен Венгер заложи на Окслейд-Чембърлейн вместо Жервиньо на десния фланг. Оливие Жиру водеше атаката, зад него беше Санти Касорла, а Лукаш Подолски вилнееш отляво.

Двубоят започна с по-напориста игра на домакините. Фабио Борини се устреми напред в 5-ата минута, можеше да подава и по двете крила, но реши да стреля и прати на метър покрай целта.

Минута по-късно нахлуващият към пеналта Луис Суарес бе спрян от Пер Мертезакер и немският бранител рано-рано получи жълт картон.

Арсенал отговори със серия от пасове, които позволиха на Касорла да стреля, но испанският национал шутира право в Пепе Рейна.

Лондончани удържаха началния щурм на „червените” и овладяха инициативата. Луис Суарес направи няколко грешни отигравания и това изнерви уругваеца.

Добрата игра на Арсенал не водеше до опасни ситуации, но и това се промени в 31-ата минута. При една контра по учебник Подолски намери Касорла, а после германецът с полски корени се втурна напред, Касорла му върна точно навреме, когато нахлуваше в наказателното поле и с едно докосване по земя бившият играч на Кьолн опъна мрежата за 0:1. Първи гол за Лукаш Подолски във Висшата лига и дебютен гол за Арсенал в шампионата след повече от 210 минути суша.

Ливърпул се настани в половината на гостите след гола, но нямаше късмет да изравни в 38-ата минута. Младия Стърлинг се завъртя добре в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но нацели гредата и кълбото излезе в аут.

В следващата атака пак Стърлинг бе центъра на вниманието, когато проби към вратата и бе повален от Мертезакер, но защитникът игра с топката преди контакта с противника, което накара съдията Хауърд Уеб да не свири дузпа.

Веднага Арсенал можеше да удвои преднината – Диаби намери Жиру, който добре си освободи пространство, но сам срещу Рейна французинът стреля силно покрай вратата.

Играта на Оливие Жиру така и не потръгна и след почивката. Ливърпул потърси обрата, но разочарованието отново остана за всички на „Анфийлд”.

Пепе Рейа спаси нисък удар на Киърън Гибс в 52-ата минута, за да остави домакините в мача.

Стюарт Даунинг се появи на терена вместо Фабио Борини, а в 67-ата минута невзрачният дебют на Нури Шахин приключи и той бе заменен от Джонджо Шелви.

Секунди след втората смяна на Брендън Роджърс Арсенал реши мача.

Касорла пое кълбото пред вратата, обиколи цялото наказателно поле, мина вляво, пусна за Подолски, който му върна, испанецът нахлу към наказателното поле и с нисък удар реализира за 0:2. При гол вина имаше и Пепе Рейна, който можеше да спаси, но не бе убедителен и кълбото мина под плонжа му.

Резервите Даунинг и Шелви опитаха да върнат интригата, но първо ударът бе неточен, а после Вито Маноне спаси шута на Шелви.

Три минути преди края Луис Суарес окончателно зачеркна шансовете поне за реми, защото бе намерен сам срещу Маноне, но се забави и с техничен прехвърлящ удар изпрати в аут.

Арсенал спечели с 2:0 и взе първа победа, а Ливърпул закъса още повече и ще завърши кръга в дъното на таблицата.

Ливърпул - Арсенал 0:2
0:1 31' Подолски
0:2 68' Касорла

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.