3. Арсенал се приближи на точка от зона Шампионска лига, Крауч им вкара в стил Марадона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Топчиите" с уверена победа 4:1 над Стоук и чакат грешки на Ливърпул и Сити

Борещият се за участие в Шампионската лига тим на Арсенал се приближи на точка от четвъртия Ливърпул след уверена победа с 4:1 над Стоук Сити като гост.

Въпреки че взе трите точки, мениджърът Арсен Венгер отново бе изправен пред протести от привържениците на „топчиите”, които издигнаха самолет над Bet365 Stadium  и носеха банери по трибуните, призовавайки го да напусне.

Петер Чех записа своя мач №400 във Висшата лига (333 за Челси и 67 за Арсенал).

Най-доброто положение преди откриващото попадение беше греда на Начо Монреал в 17-ата минута. Джак Бътланд пък спаси опит на Мустафи.

Арсенал откри в 42-ата минута. Оливие Жиру оправда своето включване сред титулярите. Франсис Коклен получи на десния фланг и заходи, след което пусна успореден на голлинията пас и Жиру засече отблизо за 1:0.

За първи път в историята на Висшата лига Арсенал повежда като гост на Стоук.

Вторият гол отбеляза Месут Йозил в 55-ата минута, когато германецът и Алексис Санчес направиха изключително двойно и Йозил прехвърли елегантно вратаря за 2:0.

Златната възможност за Стоук се откри в 60-ата минута, когато Арнаутович центрира във вратарското поле и там Маме Диуф с глава прати на сантиметри от вратата.

Най-дискусионната ситуация дойде в 68-ата минута, когато Питър Крауч вкара явен гол с ръка, но реферите не видяха ситуацията. Нападателят дори бе по-чевръст от Диего Марадона срещу Англия през 1986 г.

Алексис Санчес получи разтежение преди с едно от последните си докосвания да затвърди успеха на Арсенал по диагонала за 3:1 в 76-ата минута.

Точен за 4:1 бе Жиру с втория си гол в мача.  Йозил видя Рамзи в наказателното поле, последният обработи топката отлично и асистира на французина, който се промъкна между двама, за да отбележи 50-ия си гол за Арсенал, превръщайки се в 8-ия такъв играч.

До края на сезона във Висшата лига Арсенал среща Съндърланд и Евертън у дома, като чака грешки на Ливърпул (срещу Уест Хем, Мидълзбро) и Ман Сити (срещу УБА, Уотфорд).