3. Арсенал се провали тотално в Загреб (ВИДЕО)

Арсенал се провали тотално в Загреб (ВИДЕО)

Динамо надви звездите на Венгер с 2:1 на "Максимир"

Арсенал започна по крайно неприятен начин кампанията в груповата фаза на Шампионска лига и загуби с 1:2 гостуването на считания за аутсайдер Динамо (Загреб). Окслейд-Чембърлейн си вкара автогол, а Жиру бе изгонен през първата част, Фернандес удвои след корнер през втората, а гол на резервата Уолкът се оказа само почетен.

Венгер остави на пейката Чех, Коклен, Монреал и Уолкът с мисъл за предстоящото лондонско дерби с Челси през уикенда.

Арсенал започна силно и Жиру бе близо до гол с глава след центриране от корнер, но вратарят Едуардо успя акробатично да избие. При последвалия втори корнер на Йозил, този път Алексис не успя да се разпише на втора греда и ударът бе блокиран.

„Топчиите” по традиция от последните години продължиха да изпускат. Окслейд-Чембърлейн проби по десния фланг , центрира добре и Жиру намери далечната греда, а вратарят спаси добавката на френския нападател.

Динамо обаче постепенно бе изравнил играта и показа по-голяма ефикасност. В 24-ата минута левият бек Йосип Пиварич се включи по крилото, Оспина спаси първия му опит, но от втория се получи рикошет в Окслейд-Чембърлейн, който стана неволен автор на автогол – 1:0 за хърватите.

Лондочани изглеждаха леко шокирани, а „Максимир” лудуваше от кеф. Нещата добиха още по-неприятни измерения за Арсенал, когато Жиру направи необмислен фаул и бе изгонен с втори жълт картон в 40-ата минута. Той бе получил първия в 23-ата след театрално падане на Адами, който се направи, че е бил ударен с лакът от Жиру.

Динамо започна по-смело втората част с човек повече, но по неведоми пътища не вкара в 48-ата минута. Сигали и Судани бяха оставени на втора греда, Судани удари страничния стълб, а добавката също бе неточна, въпреки че Оспина бе вече на земятя.

Хърватите хитро оставяха своя гост пак да разиграва повече, но дебнеха на контри. При една такава хванаха съперника в ситуация четирима на трима, но Фернандес получи малко по-късно от необходимото и Дебюши го блокира.

Пауло Машадо обаче центрира от корнера, а крилото Жуниор Фернандес се измъкна от Кошчелни и с глава прати в мрежата за 2:0.

На Венгер му писна и направи тройна смяна с пускането на Коклен, Уолкът и Кембъл на местата на Артета, Окслейд-Чембърлейн и Гибс.

Тройната смяна събуди Арсенал и 11 минути преди края Алексис Санчес изведе вляво Уолкът, а резервата копна над излезлия да го пресреща Едуардо – 2:1.

Дълбоко в добавеното време резервата Корич пропусна да вкара трети гол и Оспина спаси очи в очи с него, но загубата за Арсенал си остана факт.

Във вторите мачове от групата Арсенал ще е домакин на Олимпиакос, а Байерн ще приеме Динамо (Загреб).