3. Арсенал сгази Уигън с 4:0 и се върна в битката за Шампионската лига (видео)

Арсенал сгази Уигън с 4:0 и се върна в битката за Шампионската лига (видео)

Ван Перси с две асистенции и гол за успеха на стадион "DW"

Отборът на Арсенал постигна изключително важна победа в борбата си за участие в Шампионската лига догодина, след като тази вечер размаза тима на Уигън с 4:0. Срещата се игра на стадион „DW” и бе от програмата на 14-ия кръг на английската Висша лига.

Пореден страхотен мач за „топчиите” направи Робин Ван Перси, който се отчете с гол и две асистенции за убедителния успех на своите.

Двубоят започна с две хубави възможност, но при първата Шчесни спаси удар на Моусес, а при втората Маккарти стреля неточно от границата на пеналта.

След първите 10 минути обаче, гостите овладяха инициативата и до края на двубоя на терена имаше само един отбор – този на Арсенал. След пропуски на Сантош и Кошчелни дойде 28-ата минута, когато Артета шутира силно от около 25 метра и простреля Ал Хабси за 1:0.

Веднага след това попадение „топчиите” нанесоха втори тежък удар на съперника си, след като Вермален засече с глава центриране от корнер на Ван Перси за 2:0.

До края на полувремето „артилеристите” продължиха да натискат, но с пропуски се отличиха Уолкът, Вермалесн и Ван Перси. Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при два гола аванс за столичани.

Втората част също премина под инициативата на Арсенал и в 61-ата минута лондончани вече водеха с 3:0, след като Ван Перси получи в пеналта и стреля опасно, Ал Хабси изби, но при добавката Жервиньо не сбърка на празна врата.

След този гол „топчиите” продължиха да доминират и в 78-ата минута дойде време и за капитана – Робин Ван Перси, да запише името си сред голмайсторите. Това стана факт, след като Уолкът, който бе намерен в пеналта, имаше възможност да шутира, но подаде за холандеца, който оформи крайното 4:0.

След успеха гостите се намират на 5-о място във временното класиране с актив от 26 точки, на 2 зад 4-ия Челси. Домакините от Уигън пък са последни с едва 9 пункта, на 2 от спасителния бряг.