3. Арсенал сломи Уест Хем след почивката, Тотнъм сътвори впечатляващ обрат с 3 гола от 88-ата минута

"Топчиите" увеличиха шансовете си за Шампионска лига, "шпорите" са героите на вечерта

Арсенал увеличи надеждите си за Шампионската лига със заслужена победа с 3:0 над Уест Хем, който е под опасност от изпадане след петата си поредна загуба във Висшата лига.

Петер Чех и Давид Оспина са контузени и отпаднаха, така че вратарят Емилиано Мартинес записа първата си поява във Висшата лига от 2014 г. насам. Габриел замести Лоран Кошчелни, който има проблем в ахилеса. Мохамед Елнени замени Франсис Коклен в халфовата линия.

Много места останаха празни с първия съдийски сигнал, а се запълниха след 13-ата минута в знак на протест заради точно 13-те години от последната титла на „топчиите”.

Най-добрата възможност преди почивката се откри пред Уест Хем. Мануел Лансини завъртя от свободен удар и топката  мина точно над напречната греда.

Арсенал стартира силно второто полувреме, като Колинс действа решително срещу Йозил.

Отбраната на гостите капитулира в 58-ата минута, когато Жозе Фонте изчисти лошо корнер и Месут Йозил, който играеше 150-ия си мач за топчиите, завъртя от границата на наказателното поле, пронизвайки прониза Дарън Рандълф, който имаше лоша видимост.

Буквално се играеше на една врата и в 68-ата минута след красива комбинация между Санчес и Йозил резултатът бе удвоен от капитана в този мач Уолкът. Чилиецът пусна с пета при взаимодействието с германеца.

Чист гол в 70-ата минута изтърва Ектор Бейерин след поредно подаване на Санчес.

Арсенал стана първият отбор от Висшата лига, който вкарва 100 гола във всички турнири този сезон.

Резервата Оливие Жиру, който се включи силно, завъртя красиво от малък ъгъл за 3:0 в 83-ата минута. Асистенцията бе на друга резерва – Алекс Окслейд-Чембърлейн.

В добавеното време Монреал получи балтия от бранител в пеналта, но реферът подмина ситуацията.

Тотнъм сътвори сензационен обрат от 0:1 до 3:1, започнал от 88-ата минута, срещу упорития Суонзи и запази непокътната своята мечта да спечели първата си титла във Висшата лига.

Въпреки че доминираше във владеенето на топката, шпорите изостанаха в 11-ата минута след завършек отблизо на Уейн Рътлидж.

Гостите се бяха настанили в половината на своите съперници за дълги периоди от време, но им куцаше последния пас срещу усърдната защита на Суонзи. В 88-ата минута обаче Деле Али оползотвори центриране на Кристиан Ериксен.

Сон Хюн-Мин изведе Тотнъм напред в добавеното време, а Ериксен оформи забележителния обрат с фалцов удар.

Докато третият Тотнъм продължава да диша във врата на лидера Челси, третата загуба в четири мача прати Суонзи в зоната на изпадащите.