3. Арсенал спечели Емирейтс къп, въпреки загубата от Севиля (ВИДЕО)

Арсенал спечели Емирейтс къп, въпреки загубата от Севиля (ВИДЕО)

Лаказет отбеляза, но напусна терена контузен

Отборът на Арсенал спечели турнира Емирейтс къп 2017. "Артилеристите" загубиха с 1:2 в четиристранния турнир от Севиля, но въпреки това останаха начело в класирането, след като в първия ден на турнира победиха Бенфика с 5:2.

Севиля поведе в резултата в 49-та минута, когато бен Йедер изведе Кореа на точна позиция и последният не сгреши. В 62-та минута Александре Лаказет изравни. Френският нападател обаче не успя да доиграе мача, след като в 78-та минута получи контузия и беше заменен от Алекс Иуоби. Минути след изравнителното попадение Стивън Н'Зонзи с мощен удар от границата на наказателното поле донесе победата на севилци.

Въпреки че записа две победи в турнира, Севиля остана на второ място, тъй като Арсенал има повече отбелязани голове, което е основен показател на точкуване на Емирейтс къп. В другия мач РБ Лайпциг победи Бенфика с 2:0 и завърши на трета позиция.