3. Арсенал стартира контролите с реми срещу Ланс (ВИДЕО)

Арсенал стартира контролите с реми срещу Ланс (ВИДЕО)

Втородивизионният френски тим изпусна успеха в последните минути

Арсенал започна лятната си подготовка с равенство срещу Ланс.

„Топчиите” стигнаха до 1:1 срещу своя опонент, който играе във френската Лига 2, след като се разписаха малко преди края на спаринга.

Срещата се игра в Ланс пред над 30 000 зрители, а наставникът на лондончани Арсен Венгер заложи на експериментален състав, в който все пак личаха имената на Тио Уолкът, Начо Монреал, Ел Нени и това на новия капитан Пер Мертезакер.

Това обаче не смути домакините и те откриха резултата в 37-ата минута, когато точен бе Матиас Отре.

При този резултат дойде и паузата, а по време на почивката Венгер направи половин дузина промени.

Една от тях бе Алекс Окслейд-Чермбърлейн, който в 82-ата минута вкара изравнителното попадение след пас на друг играч, влязъл заедно с него – Серхи Габри.

Следващата контрола на Арсенал е идния петък срещу сборен отбор от американската Мейджър Лийг Сокър, в който ще играят футболисти като Кака, Андреа Пирло, Дидие Дрогба, Давид Вия и Себастиан Джовинко.