3. Арсенал свали "светците" от облаците със съкрушително 5:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал свали "светците" от облаците със съкрушително 5:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тио Уолкът вкара хеттрик, а Дани Уелбек добави още два за разгрома над финалиста за Купата на лигата

Тио Уолкът заби хеттрик срещу бившия си отбор, а Дани Уелбек се завърна с два гола при разгромното 5:0 за Арсенал като гост на Саутхемптън в 4-ия кръг за Купата на Англия.

Арсен Венгер изтърпяваше първия от четирите си мача наказание, но това не попречи на неговия тим да разгроми „светците” с лекота пред над 31 000 на „Сейнт Мерис”. И двамата треньори бяха направили по 10 промени в своите състави, но Саутхемптън извоюва вече големия си успех този сезон, след като през седмицата победи на „Анфийлд”, изхвърли Ливърпул и се класира за финала за Купата на лигата, където ще спори за трофея с Манчестър Юнайтед.

Клод Пюел днес заложи на много неопитен състав и това се отрази твърде много и за „артилеристите” беше детска игра да бележат.

След четвърт час игра Ашли Мейтланд-Найлс нахлу в половината на Саутхемптън и пусна за Лукас Перес, който умно с гръб към вратата продължи за Дани Уелбек и нападателят копна елегантно за 1:0 с помощта на напречната греда.

Седем минути по-късно Окслейд-Чембърлейн хвърли пас зад защитата, Дани Уелбек надбяга Стивънс, овладя умело и през краката на вратаря Люис направи 2:0.

Уелбек отпразнува гола с набиращото популярност пръскане на щипка сол, станало известно като "salt bae" заради един турски готвач, който бе почетен и от сънародника си Хакан Чалханоглу след гол преди няколко дни.

10 минути преди почивката домакините загубиха в своята половина, Лукас Перес намери Дани Уелбек и този път той центрира пред вратата, където Уолкът отблизо вкара третия гол.

При три гола разлика на почивката мачът на практика беше решен, но Арсенал търсеше още голове. Алексис Санчес замени Дани Уелбек в 65-ата минута и четири минути след това получи пас от Бейерин, напредна до аутлинията, откъдето центрира и Уолкът просто насочи в левия ъгъл за 4:0.

Шест минути преди края Алексис даде втора асистенция за хеттрика на Уолкът. Чилиецът задържа умно след пас на Перес, изчака Уолкът и му пусна, а англичанинът порази Люис отново през краката и докара резултата до 5:0.