3. Арсенал удари Бенфика в голово шоу (ВИДЕО)

Арсенал удари Бенфика в голово шоу (ВИДЕО)

Играчите на Арсен Венгер вкараха 3 безответни гола през второто полувреме за победа с 5:2

Арсенал победи Бенфика с 5:2 в мач от традиционният приятелски турнир "Емирейтс къп", който се играе на стадиона на Арсенал. Резултатът между англичани и португалци беше 2:2 на полувремето, но много силна втора част донесе успеха на хората на Арсен Венгер.

Франко Черви откри за "лисабонските орли"  още в 11-та минута.  В 24-та Тио Уолкът изравни, а обратът стана пълен с нов негов гол 8 минути по-късно. Едуардо Салвио вкара в 39-та минута и резултатът отново беше изравнен.

През втората част "артилеристите" вкараха 3 безответни гола. Първо Лисандро Лопес си отбеляза автогол в 52-та минута. В 64-та Оливие Жиру вкара красиво попадение, Алекс Иуоби оформи крайния резултат 20 минути преди края след много добре изградена атака на домакините.