3. Арсенал върза борбата за титлата след 1:0 над Юнайтед, Бербо с 15 минути (видео)

Отборът на Арсенал завърза изключително много битката за титлата в Англия, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Манчестър Юнайтед в дербито на 35-ия кръг на Премиършип, играно на стадион „Емирейтс” в Лондон.

Българският нападател Димитър Бербатов започна мача от резервната скамейка и се появи в игра в 74-ата минута, но така и не можа да влезе в темпото на двубоя. Единственото попадение в мача пък бе дело на Аарън Рамзи в 56-ата минута, за който това бе и първи гол в Премиършип. Победата за Арсенал над Юнайтед пък бе първа от 2008-а година насам.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините и неточни удари в началните минути на Насри и Ван Перси. Гостите изглеждаха малко пасивни в организирането на атаките, въпреки че сър Алекс Фъргюсън започна мача с двама нападатели в лицето на Хавиер Ернандес и Уейн Руни.

С течение на времето „червените дяволи” все пак съумяха да изнесат играта в по-предни позиции, но положенията пред Шчесни така и не идваха. В 31-ата минута дойде и най-спорното положение в мача, след като Видич отклони с ръка центриране към Ван Перси, но реферите така и не отсъдиха дузпа в полза на „топчиите”.

В последните 15 минути двата отбора се захапаха в центъра на терена, като темпото на двубоя спадна значително. Рамзи се отчете с неточен удар, последван от опасен шут на Руни, който обаче бе блокиран от бранител на „артилеристите”.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с много опасен изстрел на Нани от фаул, който обаче бе изваден от горния десен ъгъл от Шчесни. Последваха пропуски на Руни и Евра, както и неточен удар на Бакари Саня.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Ван Перси получи в дясната част на наказателното поле и намери Рамзи около точката на дузпата, а последният с премерен удар с десния крак по земя хвърли в екстаз феновете на „Емирейтс” – 1:0.

След гола „червените дяволи” веднага вдигнаха оборотите и в 61-ата минута Видич можеше да възстанови статуквото, след като засече с глава центриране от корнер, но топката не намери очертанията на вратата на Шчесни.

Като цяло обаче играта се понакъса след попадението на Арсенал, а в 74-ата минута мениджърът на Юнайтед – сър Алекс Фъргюсън, пусна на терена българския голмайстор на Премиършип до момента – Димитър Бербатов.

В последния четвърт час на мача натискът на Юнайтед стана осезаем, докато столичани чакаха възможностите си на контраатака. Руни и Нани пропуснаха по една хубава възможност за гол, преди да дойде 88-ата минута, когато резервата Оуен бе спънат в наказателното поле, но реферът Крис Фой не посочи бялата точка.

До края на мача нов гол не падна и така Арсенал се наложи с 1:0 над Манчестър Юнайтед. След успеха „топчиите” остават на 3-о място във временното класиране с актив от 67 точки, на 6 зад „червените дяволи” и на 3 зад 2-ия Челси.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:0

1:0 Рамзи 56’

Състави
:

Арсенал: Шчесни, Саня, Кошчелни, Джуру (Скилачи 69’), Клиши, Сонг, Уилшър, Уолкът (Ебуе 78’), Рамзи, Насри (Аршавин 46’), Ван Перси

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Евра, Фърдинанд, Видич, Фабио, Нани, Карик (Оуен 85’), Андерсон (Валенсия 55’), Парк, Руни, Чичарито (Бербатов 74’)

Жълти картони: Сонг (Арсенал); Руни, Парк, Фабио (Юнайтед)

Стадион: „Емирейтс”, 61 000 зрители

Рефер: Крис Фой
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1