3. Арсенал влезе през парадния вход в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Арсенал влезе през парадния вход в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Рамзи вкара и двата гола при 2:0 на реванша с Фенербахче, "топчиите" се забавляват с общ резултат 5:0

Арсенал се класира за груповата фаза на Шампионска лига без никакви проблеми. „Топчиите” биха Фенербахче у дома с 2:0 на реванша от плейофния кръг за влизане в групите след две попадения на Аарън Рамзи. Така Арсенал продължава напред с общ резултат 5:0 след класиката в Истанбул преди седмица.

На жребия в четвъртък от 18:45 Арсенал ще бъде поставен в първа урна и ще бъде водач на група в най-престижната клубна футболна надпревара.

В Западен Лондон Арсен Венгер за поредна година доказа, че няма никакви проблеми да вкара своя тим при най-добрите в Европа, независимо с какъв състав разполага и колко трансфери е направил.

Мейрелеш накара Сжечни да спасява в 11-ата минута след грешка на Карл Дженкинсън.

Последва образцова контра на домакините, но Жиру стреля покрай целта. Волкан Демирел пък отрази шут на Тио Уолкът.

Арсенал поведе в 25-ата минута след страхотна комбинация. Открадната топка в центъра доведе до атака в типичния за „артилеристите” стил с бързи пасове, Уолкът бе намерен в наказателното поле и пусна за Рамзи, който бе точен за 1:0.

Жиру изпусна да удвои, а бомба на Бруно Алвеш от пряк свободен удар мина опасно близо над гредата на домакините.

Счежни изби удар на Еменике в гредата в 38-ата минута, а после успя да спаси и добавката на нигерийския стрелец.

Жиру пропусна от чиста позиция и почивката дойде при 1:0.

Подолски се контузи в началото на втората част и бе заменен от Киърън Гибс.

В 68-ата минута Уолкът с параболичен удар от пряк свободен удар нацели напречната греда.

4 минути по-късно обаче Гибс получи на фланга, напредна и центрира, а Рамзи от воле намери далечния ъгъл за 2:0.

Домакините се стреснаха, когато Уишър се хвана за глезена след сблъсък с Мейрелеш, но успя да доиграе мача.

Арсенал очаква жребия за групите на Шампионска лига в четвъртък от 18:45, а „фенерите” ще чакат жребия за групите на Лига Европа в петък.