3. Арсенал влезе в тройката след класика срещу Хъл Сити

Арсенал влезе в тройката след класика срещу Хъл Сити

Арсенал безпроблемно спечели домакинството си на Хъл Сити с класическото 3:0. Срещата на "Емирейтс стадиъм" мина изцяло под диктовката на домакините, но "тигрите" получиха уникален шанс да си тръгнат поне с точка от визитата си в Лондон. В 54-ата минута Хъл Сити получи правото да изпълни дузпа, но изстрелът на Джеовани бе спасен от Алмуния. Головете на "артилеристите" пък бяха дело на Денилсон, Едуардо и Диаби.

Срещата очаквано започна с домакински натиск. В 14-ата минута Настри влезе в полето и стреля ниско по земята, но стражът на Хъл Сити бе заел добра позиция и улови топката. Гостите пък отвърнаха с опасно центриране на Гарсия, което обаче бе избито от Галас. Играчите на Арсенал продължиха да пристискат своя съперник, като руснакът Андрей Аршавин не спираше да тормози отбраната на Хъл Сити.

В 45-ата минута Гарсия повали Насри на около 30 метра от вратата на гостите и реферът отсъди фаул. Хънт и Насри се сдърпаха на терена и съдията Стив Бенет набързо им показа по един жълт картон. Денилсон застана зад топката и със страхотен шут в десния ъгъл матира Майхил – 1:0.

Второто полувреме отново започна с опасно положение пред вратата на Хъл Сити. Аршавин проби отляво и подаде на Едуардо, който обаче от чиста позиция стреля на сантиметри покрай вратата. В 54-ата минута Хъл Сити получи невероятен шанс да се върне в мача. Силвестре бутна в гръб Фаган в наказателното поле и реферът Бенет посочи бялата точка. Зад топката застана Джеовани, но изстрелът му в десния ъгъл бе париран от стража на „артилеристите” Алмуния.

Четири минути по-късно Арсенал вкара втори гол в мача. Сонг и Диаби напаравиха хубаво двойно подаване, като камерунецът центрира остро към Едуардо, който чукна топката в мрежата зад Майхил. До края на мача Арсенал успя да направи резултата класически чрез Абу Диаби, който бе изведен отлично от Аршавин и с топовен изстрел под гредата оформи крайното 3:0.

След тази победа Арсенал се изкачи на 3-ата позиция с 35 точки, докато Хъл Сити остава на 16-ото място със 17 пункта.

Арсенал – Хъл Сити 3:0

1:0 Денилсон (45’)
2:0 Едуардо (59’)
3:0 Диаби (81’)

Арсенал: Алмуния, Ебуе, Галас, Силвестре, Вермален, Насри (68’ Рамзи), Диаби, Денилсон, Сонг, Аршавин (83’ Вела), Едуардо (75’ Уолкот)

Хъл Сити: Майлхил, Доусън, МакШейн, Зайате, Гарднър, Бармби (46’ Олуфинджана), Джеовани (69’ Менди), Боатенг, Хънт, Фейгън, Гарсия (61’ Коусин)

Жълти картони: Насри (Арсенал); Зайате, Боатенг, Бармби, Хънт (Хъл Сити)

Главен рефер: Стив Бенет