3. Арсенал втори в Англия след класически удар по шампионските амбиции на Сити (видео)

„Артилеристите” пропуснаха дузпа, но отнесоха 10-има „граждани” с 3:0 насред „Ийстландс”

Лондонският Арсенал спечели с класическото 3:0 дербито с Манчестър Сити от деветия кръг на Висшата лига, като по този начин спря победния ход на „гражданите”, които бяха в серия от четири поредни успеха в Премиършип.

Основна заслуга за изразителния резултат имаше червеният картон на младока Дедрик Бойота, който остави домакините с човек по-малко още в петата минута на срещата, след като фаулира откъсващия се сам срещу Джо Харт нападател на гостите Маруан Шамак.

Останал с човек повече на терена, отборът на Арсенал пое изцяло контрола върху събитията и поведе в резултата след страхотно двойно подаване между Насри и Аршавин в 21-ата минута.

В края на първата част „артилеристите” получиха правото да изпълнят дузпа, но капитанът им Франсеск Фабрегас не успя да преодолее стражът на домакините Джо Харт.

Това стори камерунецът Александър Сонг, който разстреля отблизо английския национален вратар 20 минути след подновяването на играта за втората част.

Сити се опита да се върне в мача, но отбраната на Арсенал удържа стихийния натиск, а резервата Никлас Бендтнер оформи крайното 3:0 с едно от първите си докосвания до топката, прехвърляйки технично Харт в заключителните минути на двубоя.

Така Арсенал се изкачи на втората позиция във временното класиране с актив от 17 точки, колкото имат манчестърските Сити и Юнайтед, като трите отбора изостават на пет от вурха, който е окупиран от шампиона Челси.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Харт, Рачардс, Бойота, Компани, Боатенг, Силва, Яя Туре (’46 Бридж), Де Йонг, Бари (’72 Балотели), Милнър, Тевес (’52 Адебайор);

Арсенал: Фабиански, Саня, Джуру, Скилачи, Клиши, Насри, Фабрегас (’85 Уолкът), Сонг, Денилсон, Аршавин (’70 Росицки), Шамак (’84 Бендтнер);

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)