3. Арсенал взе "Емиратс Къп" (видео)

Арсенал взе "Емиратс Къп" (видео)

Арсенал спечели първи трофей за новия сезон. „Артилеристите” триумфираха с „Емиратс Къп”, след като победиха с 3:2 шотландския Селтик, благодарение на головете на Карлос Вела, Бакари Саня и Самир Насри.

Тимът на Арсен Венгер контролираше играта в нейната по-голяма част в Северен Лондон, въпреки че Селтик заигра правилно в края и беше близо до изглеждащото непосилно изравняване от 0:3.

Арсенал стигна до гол още в 3-ата минута, когато Карлос Вела намери мрежата на опразнената врата на Лукаш Залюска, като асистенцията бе на изоставения от Фабио Капело за Световното първенство Тио Уолкът. Точно преди почивката своеобразните домакини удвоиха аванса си с попадение на Саня, който с диагонален шут от границата на пеналтерията отново не остави шансове на стража.

Насри направи преднината на Арсенал недостижима шест минути след подновяването на играта с хубав премерен удар от фронтална позиция в наказателното поле.

Последваха силните минути на Селтик. Георгиос Самарас пропусна дузпа преди Дарил Мърфи и Ки Сунг-Йонг да направят края интригуващ с попадения в 73-ата и 82-ата минути.

В края Мануел Алмуния трябваше да спира набезите на Мърфи, за да може неговият тим да се окаже крайният победител.

Успехът с 3:2 означава, че тимът на Арсен Венгер завършва на първо място в предсезонния турнир пред Лион, Милан и Селтик.

Арсенал: Manuel Almunia, Bacary Sagna (Emmanuel Eboue, 61), Thomas Vermaelen (Laurent Koscielny, 74), Johan Djourou, Gael Clichy (Kieran Gibbs, 61), Emmanuel Frimpong, Tomas Rosicky (Samir Nasri, 45), Jack Wilshere, Theo Walcott, Jay Emmanuel-Thomas (Marouane Chamakh, 45), Carlos Vela (Andrey Arshavin, 61)

Селтик: Lukasz Zaluska (Dominic Cervi, 45), Andreas Hinkel (Cha Du-Ri, 61), Efrain Juarez, Jos Hooiveld, Shaun Maloney, Marc Crosas (Marc-Antoine Fortune, 61), Ki Sung-Yueng, Morten Rasmussen (Georgios Samaras, 61), Charlie Mulgrew (Filip Twardzik, 67), Thomas Rogne, Daryl Murphy (Gary Hooper, 86)

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)