3. Арсенал взе лесни три точки на „Молиню”

Арсенал взе лесни три точки на „Молиню”

Уулвърхемптън си вкара два автогола и улесни още повече Сеск и компания

Отборът на Арсенал продължава победната си серия в английската Висша лига. В среща от 12-ия кръг момчетата на Арсен Венгер спечелиха убедителна с 4:1 при гостуването си на новака Уулвърхемптън. „Вълците” си вкараха два автогола още през първото полувреме и сами направиха мача лесен за „артилерисите”. Сеск Фабрегас отново се разписа, а Андрей Аршавин вкара четвъртото попадение за гостите. Минута преди края пък Джоди Крадок вкара почетен гол за Уулвс.

Срещата започна по отличен начин за домакините. В първите 15 минути те имаха пълно предимство на терена и три добри положения за гол, които обаче бяха пропилени с лека ръка. С течение на времето Арсенал завзе инициативата и създаде една страхотна атака, която обаче не бе завършена по най-добрия начин от Едуардо. Уулвс седеше добре на терена и изглеждаше, че на Арсенал няма да им е никак лесно да спечелят.

Домакините обаче сами си направиха живота труден. В 28-ата минута Роналд Зубар изпревари Едуардо при един ъглов удар, но в желанието си да играе с топката, я прати в собствената си врата за 0:1. Няколко минути по-късно пък кошмарът за Мик Макарти се повтори. Този път Едуардо опита да прехвърли стража на домакините, Крадок игра с глава и той на свой ред също си отбеляза автогол – 0:2. В самия край на първото полувреме пък Арсенал успя да направи преднината си класическа. Намиращият се в супер форма Сеск Фабрегас бе в основата на една страхотна атака с участието на Саня и Ван Перси, а накрая именно капитанът на „артилеристите” завърши брилянтно за 0:3.

През втората част Арсенал намали оборотите и вече не тормозеше толкова много отбраната на домакините. Все пак Аршавин, Ван Перси и Едуардо търсеха своето попадение в мача, но на няколко пъти бяха разколебани от Хенеси и липсата на малшанс. Единствен от тях Аршавин успя да оползотвори още веднъж по-добрата игра на своя отбор. Хенеси изби една топка при центриране от ъглов удар, но тя попадна право на крака на руснака, който с едно докосване от дъгата я върна в неговата мрежа.

Тук вече Арсенал почти спря да играе, като единствено появилият се като резерва Томаш Росицки действаше по-активно в предни позиции. Уулвърхемптън пък се примири със загубата, но търсеше отбелязването на почетно попадение и стигна до такова в предпоследната минута на двубоя, когато засече с глава центриране от ъглов удар и заби топката в мрежата на Алмуния за крайното 1:4.

Така с тази победа Арсенал излезе на второто място в класирането с актив от 25 точки, колкото има и третият Манчестър Юнайтед. Лидер е Челси с 27, а утре Анчелоти и компания посрещат „червените дяволи” в дербито на кръга.

Уулвърхемптън – Арсенал 1:4

0:1 Зубар (авт) 28’
0:2 Крадок (авт) 36’
0:3 Фабрегас 45’
0:4 Аршавин 66’
1:4 Крадок 89’