3. Арсенал взе своето в Уелс и се откъсна на върха във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал взе своето в Уелс и се откъсна на върха във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” биха Суонзи с 2:1 след гол на тийнейджър и дежурното попадение на Рамзи

Арсенал продължи с феноменалното си представяне след загубата от Астън Вила у дома в първия кръг от Висшата лига и записа десети пореден успех във всички турнири.

„Артилеристите” спечелиха с 2:1 визитата си на Суонзи в Уелс от шестия кръг на Премиършип и така еднолично оглавиха класирането, възползвайки се от резултатите на останалите претенденти за върха.

Първото полувреме на стадион „Либърти” премина при поделено надмощие и приключи без попадения, но през второто 20 712 зрители видяха три гола.

Първият от тях бе вкаран от най-силния футболист на терена – Серж Гнарби. 18-годишният германец откри резултата след хубав пас на Арън Рамзи в 58-ата минута, когато „топчиите” направиха показна атака и юношата им реализира дебютното си попадение в английския елит.

Само четири минути по-късно Арсенал нанесе втори удар, тъй като Оливие Жиру изведе Рамзи и уелският национал вкара деветото си попадение от началото на сезона и пето в последните 4 мача.

След това домакините се опитаха да отговорят и треньорът им Михаел Лаудруп реши да заиграе с двама в атака, заменяйки Шелви с Бони, ала това доведе само до почетно попадение, дело на Бенджамин Дейвис.

Единственият уелсец в стартовия състав на домакините се разписа в 82-ата минута и даде надежди на „лебедите”, ала в крайна сметка те инкасираха втора поредна загуба и останах със 7 точки от 6 мача.

Арсенал пък събра 15 и се откъсна на 2 пред втория в таблицата Тотнъм и на 4 пред Челси и Саутхемптън.