3. Арсенал загря за Байерн с победа пред над 80 000 зрители в Сидни (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал загря за Байерн с победа пред над 80 000 зрители в Сидни (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” спечелиха с 3:1 и удариха 3 греди

Арсенал записа втора поредна победа в летните контроли, след като надви с 3:1 отбора на Уестърн Сидни.

„Топчиите” решиха всичко още преди почивката с три попадения за десетина минути, дело на  Оливие Жиру (‘33), Аарън Рамзи (‘37) и Мохамед Елнени (‘44).

Спарингът се игра пред 83 221 души, а новата голова машина на лондончани Алекс Лаказет, дебютирал с гол в четвъртък при 2:0 над Сидни, този път бе титуляр.

Френският нападател, пристигнал от Лион, влезе като резерва в първия спаринг на „артилеристите”, но сега наставникът им Арсен Венгер заложи на 3-4-2-1 с Оливие Жиру на върха на атаката, а зад него Лаказет и Ивоби.

Именно Жиру откри резултата след атака, в която участие имаше и Лаказет, направил двойно с пробилия отляво Начо Монреал.

Последният намери с прострелно центриране Жиру и той елегантно засече в 33-ата минута. В 37-ата пък Рамзи покачи на 2:0, а точно преди почивката Елнени оформи класиката.

След паузата Стивън Лъстика (‘57) намали за домакините, които имаха и късмет, защото гредите на три пъти им помагаха след удари н Йозил, Елнени и резервата Нкетиа.

Арсенл Венгер отново замени всичките си полеви играчи в 66-ата минута, а вратарят Давид Опсина бе изваден още на почивката за сметка на Емилиано Мартинес.

Летните контроли на Арсенал продължават в Шанхай, като в сряда е първият сериозен тест за тима – мач с Байерн за Интерконтиненталната купа. Следват проверки с Челси (22.07, 14:35 часа) и Бенфика (29.07, 18:20) преди старта на сезона, отново срещу английския шампион, за Къмюнити шийлд на шести август от 16:00 часа.