3. Арсенал загря за Юнайтед, победа на "артилеристите" над Боро с 2:0

Арсенал загря за Юнайтед, победа на "артилеристите" над Боро с 2:0

Отборът на Арсенал успя да победи тима на Мидълзбро с 2:0 в среща от 34-ия кръг на Висшата лига. Попаденията бяха дело на Сеск Фабрегас, който се разписа в 26’ и 67’ минути. С тази победа „топчиите” се затвърдиха на четвъртото място, докато Боро все още е на 18-то място, точно под чертата.

Отборът на Арсенал успя да победи тима на Мидълзбро с 2:0 в среща от 34-ия кръг на Висшата лига. Попаденията бяха дело на Сеск Фабрегас, който се разписа в 26’ и 67’ минути. С тази победа „топчиите” се затвърдиха на четвъртото място, докато Боро все още е на 18-то място, точно под чертата.

Срещата започна много добре за играчите на Арсенал, които владееха положението на терена. Самир Насри и Тио Уолкът правиха бързи комбинации, благодарение на които се организираха чудесни атаки от страна на Арсенал. В 26-ата минута капитанът Сеск Фабрегас направи това, което се изисква от него – поведе отбора в най-важния момент. При една чудесна атака подета по левия фланг топката бе центрирана към наказателното поле, а Фабрегас успя да засече кълбото, пращайки го в далечния ъгъл на вратаря Джоунс. След попадението играчите на Арсенал започнаха да играят още по-добре. Футболистите, предвождани от Гарет Саутгейт не можеха трудно да организират опасна атака, като предимно се бранеха. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на „топчиите”.

Втората част също започна много добре за Арсенал. Играчите на Венгер владееха положението на терена, а Андрей Аршавин на няколко пъти показа, че е една страхотна придобивка. Руснакът на няколко пъти подаде по брилянтен начин, но неговите съотборници не успяха да се възползват. „Артилеристите” достигнаха до втори гол в 67-ата минута, когато отново Фабрегас успя да реализира. Испанецът успя да се разпише от близко разстояние, след като стражът на Боро Джоунс не успя да се намеси. Така преднината на Арсенал набъбна, а видимо желанието на Мидълзбро за обрат спадна. До края на срещата Арсенал продължи да владее положението на терена и задържаха победата.

Този успех на Арсенал носи важни три точки на клуба, който вече има актив 65 точки, докато Боро са на 18 място с актив от 31 точки.

Арсенал – Мидълзбро 2:0

1-0 Фабрегас 26’

2-0 Фабрегас 67’

Арсенал: Алмуния, Ебуе, Туре, Силвестре, Гибс, Уолкът, Денилсон, Фабрегас, Насри, Аршавин, Бендтнер

Мидълзбро: Джоунс, МакМеън, Уитър, Хут, О’Нийл, Бийтс, Санл, Даунинг, Алидиер, Кинг