3. Арсенал записа пета поредна победа, Ван Перси отново над всички (видео)

Арсенал записа пета поредна победа, Ван Перси отново над всички (видео)

Холандският нападател отбеляза двете попадения за тима си за победата с 2:1 над Норич

Отборът на Арсенал записа пети пореден успех в Премиършип, след като днес се наложи с 2:1 като гост на Норич. Двубоят от 12-ия кръг на английското първенство, който се проведе на „Кароу Роуд”, бе доста интересен и изпълнен с доста възможности пред двете врати, но играчите на Арсен Венгер се оказаха по-съобразителни от своя съперник и измъкнаха трите точки.

По този начин Арсенал събра актив от 22 пункта, колкото имат и Тотнъм и Челси, които обаче са с мач по-малко. Норич пък регистрира пето поражение от началото на сезона и е на 10-ото място с 13 точки.

Единственото по-сериозно положение за домакините през първата част се превърна в гол. Стив Морисън бе героят за „канарчетата”, след като успя да открие резултата, разписвайки се в 16-ата минута. „Артилеристите” бързо се опитаха да се върнат в мача и след няколко пропуска намиращият се в повече от великолепна форма Робин ван Перси изравни. Холандецът получи пас от Тео Уолкът и от близко разстояние забоде кълбото зад Джон Руди за 1:1.

Втората част стартира равностойно, а в 52-ата минута Антъни Пилкингтън изпълни отлично пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но Войчех Шчезни внимаваше и улови. Арсенал отвърна с фрапантен пропуск на Жервиньо, който оказал се сам срещу Руди, не съумя да го преодолее. Вратарят на Норич обаче нямаше шанс в 59-ата минута, когато Робин ван Перси бе изведен по отличен начин Александър Сонг и с прецизен удар направи резултата 2:1. До края на двубоя „канарчетата” така и не съумяха да преодолеят Шчезни за втори път, а в самия крак Тео Уолкът пропусна да отбележи трети гол, стреляйки в гредата. Така мачът завърши при резултат 2:1 в полза на „артилеристите”.