3. Арсенал завърши сезона с 4:1 над "грънчарите"

Арсенал завърши сезона с 4:1 над "грънчарите"

Арсенал завърши с победа сезона в английската Висша лига. "Топчиите" смачкаха Стоук Сити с 4:1 в мач от 38-ия последен кръг на шампионата. Домакините от Лондон бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Арсенал завърши с победа сезона в английската Висша лига. "Топчиите" смачкаха Стоук Сити с 4:1 в мач от 38-ия кръг на шампионата. Домакините от Лондон бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Двубоят започна по чудесен начин за домакините от Арсенал, след като Бийти си отбеляза нелеп автогол в 10-ата минута и по този начин "топчиите" излязоха напред в резултата. Натискът на Арсенал продължи и се стигна до 15-ата минута, в която реферът Мартин Аткинсън отсъди дузпа в тяхна полза, която само минута по-късно бе реализирана от Робин Ван Перси, който покачи на 2:0 за своя отбор.

Арсенал буквално мачкаше своя противник и само две минути след гола на Ван Перси, Абу Диаби вкара за 3:0. Той засече с глава центриране на Робин Ван Перси от дясно и не остави никакви шансове на вратаря на Стоук Тим Симонсен, който бе заменен само две минути след това.

Стоук все пак успя да върне едно попадение в 31-ата минута, когато Аткинсън отсъди дузпа и тя бе вкарана от национала на Ямайка Рикардо Фулър.Само десет минути по-късно отново Ван Перси се превърна в герой за своя отбор и на практика оформи крайното 4:1. Той простреля резервния вратар на гостите Томас Сьоренсен, като за този гол носи вина защитата на Стоук, която не успя да се справи с холандския национал.

През второто полувреме Арсенал отново бе пълен господар на терена, но до голове не се стигна. Още в 46-ата минута Ван Перси засече с глава центриране на Андрей Аршавин, но топката не успя да влезе в мрежата на "грънчарите".

В 55-ата минита Бакари Саня също имаше възможност да отбележи, но ударът му от 20 метра бе спасен от Сьоренсен. Атаките пред вратата на Стоук се редяха една след друга и само три минути след това положение, Коло Туре засече с глава центриране на Аршавин, но Сьоренсен отново се справи блестящо.

Едно от малкото положения пред вратата на Арсенал бе пропиляно от Райън Шоукрос, който в 50-ата минута засече с глава центриране на Лоурънс.  Домакините от Лондон направиха няколко опасни атаки до края, а положения имаше много, но за съжаление на техните фенове, повече голове нямаше.

След този мач, Арсенал финишира на 4-ото място в класирането с актив от 72 точки. "Топчиите" ще играят в третия квалификационен кръг за влизане в групит на Шампионската лига.

АРСЕНАЛ - СТОУК СИТИ 4:1

1:0 Бийти (автогол) 10`
2:0 Ван Перси 16`