3. ”Артилеристите” се отпушиха срещу „светците” (видео)

”Артилеристите” се отпушиха срещу „светците” (видео)

Арсенал отвя Саутхемптън с 6:1

Отборът на Арсенал победи с убедителното 6:1 Саутхемптън. Двубоят бе от четвъртия кръг на Висшата лига и се игра на „Емирейтс”. Домакините пък се представиха по-добре от своя съперник и заслужено се добраха до категоричния успех, като по този начин се поздравиха и с трите точки.

”Артилеристите” започнаха силно срещата и след няколко пропуска пред Келвин Дейвис, играчите на Арсен Венгер излязоха с гол напред в резултата в 11-ата минута, когато Хоойвелд си отбеляза автогол. Домакините продължиха да контролират случващото се на терена и с пропуски за Арсенал се отчетоха Мертезакер и Жервиньо.

В 31-ата минута резултатът стана 2:0, след като Лукас Подолски се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от далечно разстояние. Четири минути след това Микел Артета намери Жервиньо, който с удар с десния крак направи резултата 3:0. В 37-ата минута разгромът на гостите стана още по-голям, след като и Натаниел Клайн също си отбеляза автогол и така резултатът стана 4:0 в полза на Арсенал.

В самия край на първото полувреме Даниел Фокс намали на 1:4, след като преодоля Войчех Шчезни с удар с десния крак.

През второто полувреме на няколко пъти Саутхемптън можеше да достигне до гол, но с пропуски се отчетоха Рамирес, Ламбърт и Пънчън. Така се стигна до 71-ата минута, когато Жервиньо отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 5:1. Крайното 6:1 пък бе оформено от Тио Уолкът в 88-ата минута.

Така Арсенал грабна трите точки и е с актив от 8, заемайки 3-ото място. Саутхемптън е последен с четири загуби от 4 мача.