3. Аржентина изнесе бърза лекция на Швеция за 3:2 (ВИДЕО)

Аржентина изнесе бърза лекция на Швеция за 3:2 (ВИДЕО)

Страхотен футбол и пет гола, фен влезе на терена да прегърне Меси в края

Аржентина вкара три гола на Швеция в рамките на 23 минути и победи скандинавците с 3:2 в контролна среща, играна на „Стадиона на приятелите” в Стокхолм.

Алехандро Сабела заложи на атомно нападение срещу „Тре крунур” с Меси, Агуеро и Игуаин. Златан Ибрахимович водеше шведската атака, подпомаган от съотборника на Бербатов във Фулъм – Александър Качаниклич.

„Гаучосите” направиха перфектен старт. В третата минута Ди Мария пусна за своя съотборник в Реал Мадрид – Гонсало Игуаин, той центрира остро, а Микаел Лустиг отклони в собствената си мрежа на близката греда за 0:1.

Шведите изравниха в 18-ата минута след корнер. Ким Калстрьом центрира добре, а бранителят на Уест Бромич Йонас Олсон засече с глава и се разписа за 1:1 въпреки намесата на Серхио Ромеро.

Само минута по-късно Анхел Ди Мария изведе Агуеро, нападателят на Манчестър Сити изпревари Исаксон и пусна покрай него за 1:2.

Южноамериканците пак ликуваха в 23-ата минута. Кампаняро открадна от Ибра в центъра, пусна за Меси, звездата на Барселона стреля силно, Исаксон изби, но притичалият Игуаин добави лесно и направи 1:3.

Аржентина правеше смъртоносни контри и Меси пусна за Ди Мария, ала Исаксон този път спаси на близката греда.

Качаниклич не успя да преодолее Ромеро, а пред другата врата Агуеро би неточно след пас на Меси. Ибрахимович получи първи удобен шанс едва в 40-ата минута, но не засече добре удобно центриране.

В 56-ата минута Меси стигна до една топка и прехвърли Исаксон, ала вратарят много атрактивно спаси като изчисти със задна ножица от голлинията.

Агуеро пък заобиколи Исаксон и от малък ъгъл не успя да повтори гола си срещу Ливърпул през уикенда, пропускайки на празна врата.

Минута преди края на редовното време фен от трибуните с екипа на Меси за Барселона влезе на терена и прегърна своя идол. Меси удостои човека с прегръдка и доигра мача.

Дълбоко в добавеното време Швеция върна един гол. Расмус Елм прати бомба от пряк свободен удар и от 30 метра разстреля Ромеро за крайното 2:3.

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)