3. „Аспирините“ сложиха край на вълшебна приказка и са на финал (ВИДЕО)

„Аспирините“ сложиха край на вълшебна приказка и са на финал (ВИДЕО)

Байер Леверкузен спря историческото постижение на Саарбрюкен за Купата на Германия

Незабравимата приказка за четвъртодивизионния Саарбрюкен в тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия приключи тази вечер след загуба с 0:3 от Байер (Леверкузен).

„Аспирините“ решиха всичко още преди да са изтекли първите 20 минути на мача, повеждайки като гости с два бързи гола, макар че отново бяха без голямата си звезда Кай Хаверц.

В негово отсъствие блесна халфът Керем Демирбай, който направи и трите асистенции в срещата.

Още в 11-ата минута той подаде на Муса Диаби и френският нападател откри резултата, а в 19-ата изведе Лукас Аларио и аржентинецът направи 2:0 с 11-ия си гол през сезона.

На почивката пък в игра се появи Карим Белараби и в 58-ата минута оформи крайното 3:0 отново след пас на Демирбай.

Така Байер се класира за финала на турнира за Купата на България, който ще се проведе на четвърти юли.

Съперник в спора за трофея ще бъде победителят от другия полуфинален двубой, между Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт), който ще се играе в сряда вечер.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)