3. "Аспирините" сложиха Тотнъм да си ляга (ВИДЕО)

"Аспирините" сложиха Тотнъм да си ляга (ВИДЕО)

Фалкао изригна в Шампионска лига след 6,5 години, Леверкузен победи с 1:0 на "Уембли" пред погледа на Димитър Бербатов

Байер Леверкузен постигна един от редките си успехи на английска земя в Шампионска лига, като надделя с 1:0 над Тотнъм в група Е. Кевин Кампъл вкара победния гол отблизо след рикошет в средата на втората част.

В другия мач от групата Георги Миланов влезе на смяна за ЦСКА (Москва) в последните 20 минути, но руснаците паднаха с 0:3 като гости на Монако, а Радамел Фалкао се върна на голямата европейска сцена.

Димитър Бербатов гледаше два от бившите си отбори от трибуните на „Уембли” в компанията на Емил Данчев. В първия мач на „Бай Арена” немците доминираха, но изпуснаха много положения през втората част.

Преди почивката атаките на Леверкузен миришеха повече на гол заради по-високата скорост, докато отборът на Почетино може би, както Арсенал снощи, имаше едно наум за предстоящото дерби на Северен Лондон през уикенда.

Кристиян Ериксен стреля право в стража Лено от добра позиция, а Муса Дембеле се контузи и Винсент Янсен влезе на негово място в 33-ата минута.

Единственото чисто голово положение до почивката се откри пред Хавиер Ернандес, но той пропусна. Кайл Уокър подари топката на Бранд, Вертонген се намеси добре, но топката рикошира услужливо към Чичарито, който фронтално срещу вратата стреля на косъм покрай лявата греда.

В началото на втората част двамата вратари спряха удари на Ерикен и Ернандес, но настоятелните опити на „аспирините” се отплатиха в 65-ата минута. Пак Уокър сбърка, ударът на Арангис рикошира на пътя на Кевин Кампъл и изрусеният атакуващ халф отблизо разпечата мрежата зад Уго Лорис – 1:0.

И след гола Леверкузен продължи да изглежда по-опасно на контри. Тотнъм имаше отлична възможност да изравни, но шансът обърна гръб на Ерик Дайър, който разтресе напречната греда от пряк свободен удар.

В другия мач от групата Радамел Фалкао вкара първите си два гола в Шампионска лига от шест години и половина насам, а Монако разби ЦСКА (Москва) с 3:0 с три гола през първата част.

В 12-ата минута защитата на ЦСКА тръгна да се изтегля напред при изчистена топка, но тя върната пред тяхната врата, Валер Жермен изскочи от втора позиция и имаше цялото време на света доста нескопосано да преодолее вратаря Акинфеев и да вкара на празна врата. В 41-и мач от турнира Акинфеев не можа да запази суха мрежа.

Монако се дръпна леко назад и в 29-ата минута удари на контра. Бенджамин Менди центрира от фланга и Радамел Фалкао се измъкна на втора греда, за да засече точно – 2:0 и първи гол за колумбиеца в турнира от шест години и половина.

Вечерта стана още по-хубава за бившия нападател на Манчестър Юнайтед и Челси в 41-ата минута, когато получи центриране по земя от Жермен, завъртя се около пазача си и отблизо направи 3:0.

В началото на втората част Фалкао на два пъти изпусна с глава да направи хеттрик.

Чак в 71-ата минута Георги Миланов замени неефективния Зоран Тошич, но не се отличи с нищо.

Карийо беше близо до 4-ти гол за французите, но удари гредата зад Акинфеев.