3. Астън Вила пак върна Челси в калта с 2:0 на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Астън Вила пак върна Челси в калта с 2:0 на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Лондончани са на 11 точки от четвъртото място

Отборът на Астън Вила демонстрира страхотна ефективност при гостуването на Челси на „Стамфорд Бридж“ и спечели с 2:0. „Виланите“ отправиха два точни удара по посока вратата на лондончани, които се превърнаха в гол. От своя страна Челси създаде цели 27 голови положения, но не успя да реализира.

Така Вила спечели на този стадион за първи път от 2011 година, а трите точки отреждат на бирмингамци 9-то място на 6 точки от зона Европа.

В 17-ата минута Вила показа, че може да бъде опасен. Джон МакГин стреля от границата на наказателното поле, но уцели гредата.

Минута по-късно обаче голът падна. След дълга топка в половината на Челси Кукурея игра с глава и на практика изведе Оли Уоткинс сам срещу Кепа Арисабалага. Нападателят на Вила го прехвърли изящно и вкара топката в мрежата за 0:1.

В 21-ата минута Жоао Феликс опита да намери долния ляв ъгъл на Емилиано Мартинес, но аржентинецът спаси по страхотен начин. В 56-ата минута Вила нанесе своя втори удар. Гостите имаха възможност да изпълнят корнер, топката бе върната към границата на наказателното поле, от където Джон МакГин изстреля истински снаряд и я вкара в мрежата на домакините за 2:0.