Астън Вила спаси точката срещу Шефилд в последния момент (ВИДЕО)

Бирмингамци продължиха серията си без загуба

Астън Вила беше на секудни от това да загуби от борещия се да не изпадне тим на Шефилд Юнайтед, но гол в 97-та минута на Николо Дзаниоло доведе до 1:1 на "Вила Парк".

Очаквано мачът на „Вила Парк” започна с домакински натиск. В първия четвърт част тимът на Астън Вила имаше тотално надмощие над своя противник, като на два пъти се стигна до инфарктни ситуации пред вратата на Шефийлд Юнайтед. И в двата случая домакините имаха претенции за дузпа, но и в двете ситуации ВАР отсъди в полза на гостите.

В 23-ата минута Езри Конса имаше великолепна възможност да открие резултата, но стреля неточно от много добра позиция. Малко преди да измине половин час от началото на мача, след разиграване от ъглов удар, Оли Уоткинс стреля от няколко метра, но и той прати топката в аут.В началото на втората част домакините продължиха да бъдат по-активният тим и този, който създаваше по-добрите положения пред противниковата врата.

В 59-ата минута Астън Вила стигна до попадение, което обаче бе отменено след преглед на ситуацията с ВАР. Домакините получиха правото да изпълнят пореден корнер пред вратата на Шефийлд Юнайтед. Топката бе центрирана във вратарското поле, където стражът на гостите Фодерингтън не успя да се намеси добре, а след това неговите съотборници сгрешиха фатално при изнасянето на топката. В крайна сметка Леон Бейли вкара във вратата на „остриетата”, но главният рефер получи сигнал от своите асистенти за нарушение на Джейкъб Рамзи срещу вратаря на гостите.

След сериозно разглеждане на ситуацията с ВАР, попадението на Вила бе отменено заради дърпане на Рамзи срещу Фодерингтън.

След отменения гол на Вила последва сериозен импулс в играта на Шефийлд. Само в рамките на няколко минути футболистите на Крис Уайлдър успяха да отправят няколко удара, като при два от тях Емилиано Мартинес трябваше да се намесва много сериозно.

В седмата минута на добавеното време великолепно центриране на Дъглас Луис намери Николо Дзаниоло, който с глава матира Уесли Фодарингъм.

Сака: Искаме да спечелим Евро 2024! Имам вяра в Бог!