3. Астън Вила започна с победа сезона във Висшата лига (ВИДЕО)

Астън Вила започна с победа сезона във Висшата лига (ВИДЕО)

Уест Хем падна вкъщи с 1:2 от бирмингамци

Уест Хем загуби домакинството си на Астън Вила с 1:2 на "Лондон Стейдиъм" в мач от първия кръг на английската Висшата лига, който бе дебют за новия треньор на "чуковете" Хулен Лопетеги.

Лятното попълнение на бирмингамци Амаду Онана, който пристигна за 50 милиона британски лири от Евертън, откри резултата в 6-та минута, след като засече с глава при центриране от корнер.

В 35-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, защото Томаш Соучек беше съборен в наказателното поле.  Зад топката застана Лукас Пакета, който беше точен и върна "чуковете" в мача - 1:1.

Малко след това защитникът Емерсон тръгна на индивидуален пробив през отбраната на Астън Вила и отправи остър удар по земя, но Емилиано Мартинес реагира и изби.

През второто полувреме гостите увеличиха натиска. В 55-та минута Юри Тилеманс стреля  от дистанция, но вратарят Ареола изби, а при добавката на Морган Роджърс бранител на Уест Хям се хвърли на решителен шпагат и изчисти на сантиметри от голлинията.

След час игра Лука Дин изведе Джон Дуран зад гърба на противниковата отбрана, лице в лице с Ареола, но колубмиецът загуби равновесие и стреля неточно.

В 78-та минута гостите от Бирмингам стигнаха до попадение, което се оказа решаващо за победата на възпитаниците на Унай Емери.

Джейкъб Рамзи, който е юноша на Астън Вила, получи подаване в наказателното поле и моментално комбинира с Джон Дуран, а 20-годишният нападател с едно докосване изпрати топката в мрежата на "чуковете" и оформи крайния резултат.