3. Астана изпусна Галатасарай, спечели първа точка в Шампионската лига (ВИДЕО)

Астана изпусна Галатасарай, спечели първа точка в Шампионската лига (ВИДЕО)

Отборът на Станимир Стоилов и турския гранд завършиха при резултат 2:2 след късна драма

Астана спечели първата си точка в историческото си участие в груповата фаза на турнира Шампионска лига. Отборът на старши треньора Станимир Стоилов посрещна на препълнения „Астана Арена” гранда от Истанбул Галатасарай. Двубоят завърши при резултат 2:2. Домакините изиграха много силно второ полувреме, създадоха няколко много опасни положение и можеха да се поздравят с успеха.

Галатасарай откри резултата с гол на Белал Киса през първото полувреме. Астана заигра след почивката много по-агресивно, натисна съперника си и принуди Хакан Балта да си вкара автогол. След това и вратарят Ерич си вкара автогол, а крайното 2:2 оформи Каняс две минути преди края на двубоя. Той бе точен с глава, въпреки че отправи удара си извън наказателното поле.

През първото полувреме гостите от Истанбул показаха класата си и през цялото време доминираха, докато домакините изчакваха своя шанс на контра.

Резултатът бе открит в 31-ата минута след страхотен гол за гостите. Билал Киса отправи неспасяем удар с левия крак от 35 метра. Топката описа дъговидна траектория и влетя в мрежата на домакините.  Това бе първи мач на европейската сцена за футболиста от истанбулския гранд.

Малко след това Кетевоама отправи мощен удар, но прави топката в  аут.  Домакините разиграха много добре с няколко бързи пас.

След почивката отборът на Галатасарай потърси бърз гол, с който да прекърши съперника си. Булут можеше да удвои  51-ата минута, но Ерич се намеси решително.

Футболистите на Мъри Стоилов заиграха с много по-голямо самочувствие през втората част, атакуваха настоятелно и това даде своя резултат.

В 77-ата минута домакините проведоха много добра атака, завършила с центриране на  Кабананга  в наказателното поле. Топката се удари в Хакан Балта и влетя във вратата.

В 86-ата минута Галатасарай си върна предимството в резултата с активната помощ на Ерич, който изби по много неадекватен начин центриране на Гюмюш в собствената си врата . Три минути след това Муслера също помогна на своя съперник, след като боскира неособено добре, топката стигна до Каняс, който я насочи към мрежата. Карол се опита да изчисти пред голлинията, но само засили топката към вратата си.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)