3. Астана продължава в Европа след драма у дома

Астана продължава в Европа след драма у дома

Отборът на Мъри Стоилов победи Жалгирис (Вилнюс)

Шампионът на Казахстан Астана се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът на старши треньора Станимир Стоилов победи с 2:1 Жалгирис (Вилнюс) в реванша.

Астана очаква в следващия кръг победителя от двойката Селтик – Линкълн Ред Импс. Срещата започва от 21:45 ч. тази вечер. В първия двубой отборът от Гибралтар победи у дома с 1:0.

Резултатът на „Астана Арена” бе открит в 31-ата минута. Тогава защитникът Марин Аничич засече с глава центриране от ъглов.

Отборът на Жалгирис започна много активно и агресивно второто полувреме. В 55-ата минута Нусербаев напусна терена заради контузия, а две минути по-късно резултатът бе изравнен. Точен бе бразилецът Еливелто. Той получи топката в половината на Астана, напредна, стигна до границата на наказателното поле и отправи силен удар по земя.

След това Астана се мобилизира и до края на двубоя не спря да търси победата. Тя дойде във втората минута на добавеното време. Точен отново бе Аничич.