3. Астана загря за Шампионската лига с пет гола

Астана загря за Шампионската лига с пет гола

Отборът на Мъри Стоилов постигна 16-а победа от началото на сезона

Астана победи като гост Акжайк в двубой от 20-ия кръг на първенството. Отборът на старши треньора Станимир Стоилов се наложи с убедителното 5:1.

Резултатът бе открит още във втората минута чрез Нургалиев. Домакине изравниха след 20 минути. Точен бе сърбинът Говедарица.

До края на частта шампионът на Казахстан вкара още два гола дело на Кабананга и Тагиберген.

В 64-ата минута Мужиков направи 4:1, а крайният резултат оформи Нургалиев с втория си гол в първата минута на добавеното време.

Това бе 16-ата победа за Астана от началото на сезона. Отборът заема първото място с актив от 50 точки. Акжайк е 15-и с 11 точки.

Следващият мач на Астана ще бъде във втория квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Жалгирис. Казахстанците ще гостуват във Вилнюс на 13-и юли.