3. Атлетик (Б) изпусна дузпа, но измъкна 1:1 на "Ел Мадригал" (ВИДЕО)

Атлетик (Б) изпусна дузпа, но измъкна 1:1 на "Ел Мадригал" (ВИДЕО)

Виляреал беше по-активен, но с 10 души в края допусна изравнителен гол

Ариц Адурис пропусна дузпа, но в края успя да се реваншира и вкара изравнителния гол за Атлетик (Билбао) за 1:1 при гостуването на Виляреал в последна среща от 28-ия кръг на Примера дивисион.

Защитникът на Виляреал Габриел Паулиста игра с ръка в наказателното поле в 39-ата минута, което донесе дузпа за Билбао и жълт картон за играча. Зад топката застана Адурис, но вратарят Серхио Асенхо отрази удара му към долния десен ъгъл и на почивката резултатът остана 0:0.

Само две минути след почивката бяха достатъчни на „жълтата подводница” да поведе. Оливер Торес открадна от защитник, надбяга го и пусна перфектен успореден пас за Пина, който се протегна и със шпагат на втора греда прати в опразненадата мрежа за 1:0.

В 66-ата минута виновникът за дузпата Габриел Паулиста удари съперник с лакът в главата при борба за висока топка и въпреки че и той пострада и бе изваден извън терена с носилка, съдията бързо му вдигна втори жълт картон и Виляреал доигра с човек по-малко.

7 минути преди края баските използваха числения превес. Итураспе центрира отдясно и Адурис се извиси между двамата централни защитници, за да вкара с глава в десния ъгъл за крайното 1:1.

10 кръга преди края Атлетик Билбао остава 4-ти с 52 точки, на 6 пред местния си съперник Реал Сосиедад в битката за Шампионска лига.

Виляреал, който се върна в елита през този сезон, прави впечатляващ сезон в Ла Лига и е шести с 45 точки, на една пред седмия Севиля.