3. Атлетик Билбао разби Ейбар в голова фиеста (ВИДЕО)

Атлетик Билбао разби Ейбар в голова фиеста (ВИДЕО)

Баските спечелиха с 5:2

Атлетик Билбао постигна впечатляващ обрат над Ейбар и спечели с 5:2 домакинството си от XXI кръг на испанската Примера.

Баските се озоваха в ролята на догонващи още в четвъртата минута след гол на Борха Бастон, но после демонстрираха воля и триумфираха пред 43 557 на своя нов „Сан Мамес”.

В 12-ата минута Ариц Адурис възстанови статуквото, а в 27-ата Сабин направи резултата 2:1.

Малко преди паузата пък Лапорте (’40) даде аванс от две попадения на баските, а скоро след подновяването на играта отново Бастон (’50) върна надеждите на гостите – 2:3.

Те обаче угаснаха почти мигновено, защото само две минути по-късно и Адурис се разписа за втори път в срещата – 4:2.

Крайния резултат оформи Мауро дос Сантош, който в 80-ата минута си вкара автогол.

Така Атлетик се реабилитира за загубата с 0:6 от Барса миналия кръг, когато Ейбар разгроми Гранада с 5:1.

Гостите остават с 33 точки в актива си, като вече имат само с две повече от баските.
Арнаутови: Австрия отново е отбор