3. Атлетико изстрада победата срещу Хановер в края (видео)

Атлетико изстрада победата срещу Хановер в края (видео)

"Дюшекчиите" постигнаха успех с 2:1, но губят Габи и Хуанфран за реванша

Отборът на Атлетико Мадрид победи Хановер с 2:1 в първия четвъртфинален двубой между двата тима. Пред претъпканите до краен предел трибуни на „Висенте Калдерон” „дюшекчиите” откриха резултата в 9-ата минута чрез Фалкао, но в в 38-ата Маме Диуф възстанови равенството. В 89-ата минута обаче резервата Салвио донесе успеха на испанците.

Атлетико обаче получи две неприятни новини след като Габи и Хуанфран получиха жъти картони, което означава, че няма да могат да вземат участие в реванша в Германия.

Домакините имаха игрово преимущество през по-голямата част от времето, но немците се бранеха добре и организираха опасни контраатаки.

Началото бе отлично за мадридчани, които ликуваха още в 9-ата минута след като Фалкао засече с глава прекрасно центриране на Габи отляво.

В следващите минути двата тима си размениха по едно положение, но без успех.

Така се стигна до 38-ата минута, когато след центриране отдясно на Ларс Стиндъл, Маме Диуф получи топката в наказателното поле и с плътен удар по земя от десетина метра не остави шансове на Тибо Куртоа.

През втората част домакините натиснаха своя съперник в търсене на победно попадение. По този начин обаче Атлетико се оголи в задни позиции и позволи на немците да сътворят няколко опасности.

Арда Тюран можеше да се разпише за мадридчани в 61-ата минута, но не успя да засече топката от удобна позиция.

В ответната атака се наложи Куртоа да показва блестящия си рефлекс след много опасен удар на резервата на Хановер Я Конан.

Заключителният натиск на „дюшекчиите” обаче даде резултат. За да бъде драмата пълна развръзката в мача дойде минута преди края, когато влезлият през втората част Салвио отбеляза изключително красиво попадение с удар извън наказателното поле.