3. Атлетико ликува на "Вайекас" с две много късни попадения (ВИДЕО)

Атлетико ликува на "Вайекас" с две много късни попадения (ВИДЕО)

Вратар геройски спираше "дюшекчиите" цели 88 минути, но Кореа и Гризман зарадваха Диего Симеоне

Атлетико Мадрид разби сърцата на Райо Валекано с два гола в последните две минути на редовното време и се изкачи на върха в Примера след 2:0 на „Вайекас” в 17-ия кръг. Анхел Кореа и Антоан Гризман се разписаха в самия край, а Атлетико вече има 38 точки на върха, Реал е втори с 36, а Барса е с 35 и два мача по-малко.

Точно преди Коледа Райо капитулира с 2:10 на „Сантяго Бернабеу”, но тогава игра много време с 9 човека. Днес „пчеличките” трябва да благодарят на вратаря Йоел Родригес, който отбиваше атака след атака на тима на Диего Симеоне.

Най-впечатляващи бяха спасяванията на Йоел след удари на Яник Ферейра-Караско и Фернандо Торес.

Пропуските на „дюшекчиите” продължиха и през втората част с опити на Саул и Годин, а времето неумолимо изтичаше.

В 88-ата минута обаче ганайската резерва Томас Парти направи двойно с Коке и елегантно чукна зад последния защитник за друга резерва – Анхел Кореа, който отблизо разпечата вратата с воле за 1:0 и хвърли в дива радост Диего Симеоне.

Райо се хвърли напред и в 90-ата минута Гризман настигна пас в коридор на Джаксън Мартинес, за да копне технично над излезлия да го пресреща Йоел - 2:0 и три точки за Атлетико.

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?