3. Атлетико (Мадрид) и Ливърпул завършиха 1:1 на „Висенте Калдерон”

Атлетико (Мадрид) и Ливърпул завършиха 1:1 на „Висенте Калдерон”

Атлетико (Мадрид) и Ливърпул завършиха 1:1 на стадион „Висенте Калдерон” в среща от група “D” на Шампионската лига. Головете отбелязаха Роби Кийн за Ливърпул в 14-ата минута и Шимао Саброса в 83-ата за Атлетико.

Противно на очакванията за домакински натиск от страна на Атлетико, футболистите на Ливърпул започнаха по-добре двубоя и овладяха средата на терена. Първите 10 минути не предоставиха емоции на феновете, като преобладаваха грешните подавания. В 14-ата минута Стивън Джерард изведе зад защитата на испанците Роби Кийн, който останал сам срещу Лео Франко откри резултата. Останаха съмнения за засада, която бе потвърдена от повторенията на положението, но голът бе зачетен. Вчера два гола от засада срещу Селтик реализира и капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов. Последваха нови добри изяви на Джерард, Риера, Алонсо и Бенаюн. В средата на първата част отлична контраатака организира Джерард, подаде прострелно към Кийн, но този път от чиста позиция ирландецът не успя да засече топката. Едва в края на първите 45 минути домакините успяха да създадат две добри положения за гол, като първо Диего Форлан не успя да намери рамките на вратата зад Пепе Рейна, а в следващата атака Камачо със задна ножица също не застраши стража на гостите. Така първата част завърши при резултат 1:0 в полза на Ливърпул. Втората част започна с две фрапантни грешки на страничните съдии в мача. Бяха отменени два напълно редовни гола на Бенаюн за Ливърпул и Маниш за Атлетико. В 55-ата минута топката срещна гредата на Ливърпул, след удар на Шимао и отлична намеса на Рейна. След това положение домакините не създадоха опасни положения за гол до 83-ата минута на мача. Тогава Карагър подцени една силно изпратена топка към половината на „червените”, Форлан овладя и подаде отлично към Шимао, който с прецизен удар направи 1:1. До края отлични възможности за втори гол имаха Атлетико в лицето на Мигел и Ливърпул чрез Бабел. В срещата не взе участие голмайсторът на Ливърпул Фернандо Торес, който е контузен. Въпреки това на стадиона имаше многобройни плакати в подкрепа на любимеца на привържениците на Атлетико. Така двата тима продължават да са лидери в групата с по 7 точки. След победата си над Марсилия отборът на ПСВ има 3 точки, а французите са без точков актив.