3. Атлетико Мадрид изпусна златен шанс да стане шампион на Испания (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид изпусна златен шанс да стане шампион на Испания (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" стигнаха само до 1:1 у дома с Малага и не използваха грешката на Барса срещу Елче

Атлетико (Мадрид) пропусна шанса да стане шампион на Испания тази вечер и направи 1:1 у дома с Малага в предпоследния 37-и кръг на Ла Лига. По същото време Барселона не успя да победи Елче като гост (0:0) и евентуален успех на „дюшекчиите” днес щеше да ги направи шампиони.

Атлетико има 89 точки на първото място, Барселона остава на второ с 86 и титлата ще се реши в последния кръг в пряк сблъсък между двата отбора на „Ноу Камп”. Този мач ще се играе на 18 май (неделя). Реал Мадрид загуби шансове за титлата и на теория, след като днес падна с 0:2 от Селта като гост.

Атлетико играеше нервно и пестеливо през първата част, без да се хвърля изцяло в атака. До почивката отборът на Диего Симеоне имаше три отлични възможности да поведе, но нямаше късмет.

В 12-ата минута Раул Гарсия хитро чукна за непокрития Давид Вия, който имаше цялото време на света да си избере къде да вкара, но заложи на силата и нацели напречната греда.

Атлетико продължи методично да натиска и 5 минути преди почивката Хуанфран достави чудесна топка за Коке на точката на дузпата, но халфът не успя да се нагласи и разочароващо би в аут.

Само две минути по-късно ново хубаво центриране този път качи топката на главата на Раул Гарсия, но съотборникът му Алдервайрелд му попречи и ударът пак мина встрани.

Кабайеро спаси изстрел на Вия към близката греда в началото на втората част, а Симеоне пусна Адриан Лопес на мястото на Коке.

Малага получи един от малкото си шансове при бърза контра, но Куртоа остана на крака и спаси опита на Санта Крус да копне над него.

Атлетико направи непривична глупост в отбрана и това доведе до гол за гостите в 65-ата минута. Миранда не изчисти както трябва, Куртоа излезе да чисти, но и той се провали в това начинание, а за Самуел остана да вкара с глава на празна врата и гостите поведоха изненадващо с 1:0.

Публиката на „Висенте Калдерон” не можеше да повярва и се хвана за главата след този много нелепо допуснат гол. Кабайеро изби удар на Диего, а после отрази и шут на Вия след заучено положение.

Атлетико обаче хвърли повече сили в атака и изравни чрез Тоби Алдервайрелд, който засече с глава центриране на Хосе Соса от корнер – 1:1 в 74-ата минута.

Две минути преди края Ангелери получи втори жълт картон и Малага остана с 10 души, но до края столичани не стигнаха до шампионски гол и ще трябва да не загубят на „Ноу Камп”, за да празнуват с титлата.