3. Атлетико Мадрид унищожи Удинезе и го свали от върха в група “I” (видео)

Атлетико Мадрид унищожи Удинезе и го свали от върха в група “I” (видео)

„Дюшекчиите” громят с 4:0, Селтик изплува на трета позиция след бой над Рен

Отборът на Атлетико Мадрид разнищи гостуващия на „Висенте Калдерон” тим на Удинезе, побеждавайки го с 4:0 в мач от група „I” на Лига Европа.

„Дюшекчиите” изляха цялата си голова мощ върху италианския тим, отмъщавайки си за загубата с 0:2 на „Стадио Фрюли”.

Головата фиеста откри испанският нападател Адриан Алварес още в 6-ата минута, а шест по-късно отново той бе точен за 2:0. Диего придаде класическо изражение на резултата в 36-ата минута, а Фалкао стъжни още повече живота на стража на Удинезе Самир Ханданович в 67-ата минута, нанизвайки четвърто попадения в мрежата му.

По този начин испанците оглавиха класирането в групата с актив от 7 пункта, изравнявайки се по точки с тима от Удине, който вече е втори заради по-лош баланс.

В друга среща от група „I” отборът на Селтик победи гостуващия Рен с 3:1.

Французите откриха резултата на „Селтик Парк” още във втората минута чрез Кадер Манган, но с две попадения на Атнъни Стоукс в 30-ата и 43-ата минута „детелините” обърнаха развоя на мача в своя полза.

Точка на спора сложи Гари Хупър, който осем минути преди последния съдийски сигнал оформи крайното 3:1.

Така Селтик изпреварва Рен в класирането, заемайки трета позиция с актив от 5 точки, а французите остават последни с 2 пункта.