3. Атлетико не успя да вкара на 9 от Спортинг - 0:0

Атлетико не успя да вкара на 9 от Спортинг - 0:0

Грими и Тонел си изкараха червени картони и оставиха съотборниците си с двама души по-малко.

Атлетико (Мадрид) и Спортинг (Лисабон завършиха без да си отбележат гол в първа среща от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Двата отбора се срещнаха за първи път в историята си и не направиха нищо запомнящо се за феновете, освен двата червени картона, които получиха играчите на гостите. В 31-ата минута Грими получи втори жълт картон, а в края на срещата Тонел получи директен червен картон за много грубо нарушение. Нападателите на домакините имаха много лош ден, след като не спряха да пропускат пред вратата на Спортинг.

Срещата започна с минута мълчание, защото днес в Мадрид почитат паметта на загиналите от бомбандировките преди 6 години.
Гостите от Спортинг поднесоха венец в знак на уважение към столицата на Испания.

Срещата започна с мигновен опит на гостите да открият резултата, след като Измаилов се измънка и успя да стреля от границата на наказателното поле, но късметът му изневери и топката излезе в аут.Отговорът на домакините последва в 9-ата минута, но изстрелът на Форлан, който комбинира много добре с Агуеро преди това, бе спасен от Патрисио. Така за 10 минути и двата отбора записаха по едно добро положение пред двете врати и дадоха заявка за много добър двубой.

Последваха спокойни 15 минути, в които си личеше колко са изравнени силите на двата отбора и само няколко анемични изстрела, към двете врати бяха вкарани в статистиката на мача. В 25-ата минута все пак се стигна до по-интересно положение, когато Агуеро финтира двама защитника на гостите и да стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно пък Форлан получи добро подаване от Агуеро, но отново извън рамките на вратата.

Последва доста сериозен отговор от страна на Спортинг. Лиедсон получи топката от Моутихо на няколко метра от границата на наказателното поле. Играчът не се поколеба д стреля, но за негово нещастие тя уцели гредата. Само минута, след като бяха на прага на отбелязването на попадение в отбора на Спортинг останаха с 10 души. Грими получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в едва 31-ата минута.

В края на първата част започна да се усеща численото предимство на Атлетико и в 44-ата минута организираха страхотна атака, завършила с удар на Агуеро от границата на вратарското поле, но добрата изява на Патрисио запази вратата на спортинг суха. Минута по-късно съдията даде край на полувремето.

Очаквано, след като бяха с човек повече, домакините започнаха да налагат натиск, но отборът на спортинг се защитааше много добре и не позволи играч на Атлетко, да достигне до вратата им през първите 10 минути. В 55-ата, обаче Уйфалуши стреля с глава от непосредствена близост, след засечена топка от фаул, но       топката излезе в аут. Минута по-късно пък Агуеро направи самостоятелен пробив, но удара му бе разочароващо слаб и Патрисио улови.Последва ново положение за домакините. Страхотна комбинация между Рейес и Агуеро изведе втория на много добра стрелкова позиция от границата на наказателното поле, но отново топката не намери рамката на вратата.

Все пак играчите на гостите успяха да се доберат до вратата на Атлетико в 63-ата минута. Измаилов проби и подаде към Лиедсон, който стреля без колебания, но Де Геа внимаваше и улови топката. След това положение срещата на „Висиенте Калдерон” се промени много. Гостите приеха играта изцяло в своята половина, като не допускаха играчите на Атлетико да достигнат до наказателното им поле.  В 89-ата минута дори се наложи Тонел да извърши много грубо нарушение, заради което получи директен червен картон и гостите доиграха срещата с двама души по-малко.

В крайна сметка срещата завърши при резултат 0:0 и всичко остава да се решава на реванша в Лисабон на 18-ти март.

Атлетико (М) – Спортинг (Л) 0:0

Стартови състави:

Атлетико: Де Геа, Лопез,Форлан, Гарсия (Хуардо 71’), Агуеро, Асунсао, Уйфалуши, Домингес, Рейес, Шимао (Салвио 58’), Переа (Валера 13’);

Ст. Треньор: Кике Санчес Флорес

Спортинг: Руй Патрисио, Мендес, Полга, Измаилов, Тонел, Грими, Велосо(А. Силва 85’), Перериня (П.Силва 61’), Моутихо, Лиедсон (Салерио 90’), Абел;

Ст. Треньор: Карлос Карвахал

Жълти картони: Грими, Велосо, Перериня, Салерио (Спортинг)

Червени картони: Грими 31’, Тонел 90’(Спортинг)

Стадион: „Висенте Калдерон”