3. Атлетико отърва кожата срещу Валенсия в края – 2:2

Атлетико отърва кожата срещу Валенсия в края – 2:2

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава да няма победа в испанската Примера Дивисион, след като преди малко завърши наравно с Валенсия – 2:2. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе от програмата на 5-ия кръг на Ла Лига. „Дюшекчиите” обаче не могат да се чувстват нещастни от резултата, тъй като резервата Макси Родригес им донесе точката в даденото от рефера продължение на мача.

Срещата започна превъзходно за гостите, които откриха резултата още в 7-та минута. Тогава „дюшекчиите” организираха бърза контраатака, преминала през Форлан и завършена от аржентинския магьосник Агуеро – 1:0.

След този гол оборотите рязко се покачиха и в 10-ата минута Бруно изведе Силва на добра позиция, но ударът на испанеца с левия крак премина малко над напречната греда. В следващата атака Алексис от домакините се подхлъзна лошо, което позволи на Форлан да му отнеме, да напредне, а и да стреля опасно. За жалост на феновете на Атлетико обаче, шутът на уругваеца излезе в аут.

Натискът на домакините стана много силен, а пропуски направиха Мата и Вия. В 24-ата минута Форлан можеше да удвои след пряк-свободен удар, но шутът му премина малко над вратата на гостите. В следващата атака обаче, „прилепите” бяха на ход и уругваецът можеше да съжалява за пропуснатите си възможности. Банега намери Пабло на границата на вратарското поле и вторият засече топката в мрежата, изравнявайки статуквото.

Само 120 секунди по-късно Валенсия нанесе още един тежък удар. Давид Силва изведе адаша си Вия на изгодна позиция, а нападателят прати феновете на „Местая” в екстаз, след като с хубав удар с десния крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря Роберто.

След това попадение темпото на игра поспадна, но пред двете врати все пак имаше напрегнати моменти. В 34-ата минута Пабло можеше да вкара втория си гол в срещата, но ударът му премина на сантиметри от дясната сглобка на Атлетико. Все пак почивката дойде при резултат 2:1 за тима на Валенсия.

Второто полувреме започна с превес за „дюшекчиите” като още в 47-ата минута те можеха да изравнят, но ударът на Диего Форлан бе спасен с вещина от Моя. В 59-ата домакините изпитаха страхотен малшанс, след като Пабло центрира от корнер, Вия получи кълбото, стреля с десния крак, но топката срещна дясната греда на столичани.

В 61-ата и 62-ата минути стражът на гостите спаси удари на Силва и Банега, а в 66-ата неговият съотборник Антонио Лопес стреля опасно от извън границата на наказателното поле на Валенсия, но топката излезе в аут. В 77-ата и 79-ата отново Форлан беше най-близо до гола, но ударите му не намериха очертанията на вратата на „прилепите”.

В 89-ата минута Давид Вия можеше да реши двубоя, но шутът му бе изваден от горния ляв ъгъл от Роберто. Във втората минута от даденото от съдията петминутно продължение, резервата Макси Родригес изравни резултата след хубав удар с десния крак в долния десен ъгъл на Моя, смълчавайки стадион „Местая”.

Така гостите от Атлетико все още са без победа след 5 изиграни мача и заемат 18-о място във временното подреждане с актив от 3 точки. Домакините от Валенсия пък са на 5-а позиция с 8 спечелени точки.

Валенсия – Атлетико 2:2