3. Атлетико победи Селтик и в Шотландия и оглави група I (видео)

Атлетико победи Селтик и в Шотландия и оглави група I (видео)

Дюшекчиите спечелиха с 1:0, въпреки поражението, шотландците все още имат шанс за класиране

Отборът на Атлетико (Мадрид) победи като гост Селтик с 1:0 в мач от група I на Лига Европа.

Единственото попадение за „дюшекчиите” отбеляза Арда Туран в 30-ата минута. По този начин мадридчани постигнаха победи и в двата си мача срещу "детелините" след като в първата среща спечелиха с 2:0.

Гостите бяха по-добрият отбор на „Селтик парк” и заслужено стигнаха до трите точки. Испанците владееха повече топката и създадоха по-опасните положения в мача.

В 30-ата минута след центриране от корнер, топката бе изчистена от бранител в зелено-бяло, но попадна право в краката на Туран, който веднага стреля от около 25 метра и след колеблива намеса на Форестър резултатът бе открит.

Въпреки доминацията си, „дюшекчиите” не съумяха да отбележат още попадения, докато най-чистото положение за домакините се откри пред Сунг Йонг Ки в 67-ата минута, когато южнокореецът изпълни перфектен фаул от границата на наказателното поле, но стражът на Атлетико Тибо Куртоа се представи блестящо и с върха на пръстите си изби топката в корнер.

Това бе предпоследен мач от груповата фаза. Благодарение на тази победа отборът от Мадрид излeзe начело в групата с актив от 10 точки и на практика си осигури класиране за елиминациите, докато Селтик остава на трета позиция с 5 пункта и с минимални шансове за класиране.

За да продължат в следващата фаза, шотландците трябва да победят Удинезе като гост в последния мач от групата.