3. Атлетико разплака Реал в дербито на Мадрид (ВИДЕО)

Атлетико разплака Реал в дербито на Мадрид (ВИДЕО)

Дюшекчиите стигнаха до успех с 3:1

Атлетико Мадрид спечели мадридрското дерби с Реал с 3:1 в двубой от шестия кръг на Ла Лига. Алваро Мората на два пъти и Антоан Гризман бяха точни за успеха на "дюшекчиите", а Тони Кроос вкара единственото попадение за "кралете".

Домакините поведоха още в четвъртата минута на мача, когато Самуел Лино намери Алваро Мората, а нападателят на Атлети отблизо с глава прониза Кепа Арисабалага за 1:0.

В 10-ата минута Хосе Хименес можеше да вкара втори гол във вратата на Реал, но мощния му удар мина покрай десния страничен стълб.

Осем минути по-късно Атлетико вече водеше с два гола. Арисабалага нямаше какво да направи при прострелния удар на Антоан Гризман, дошъл след пас на Саул Нигес.

В 33-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Родриго, но съдията показа, че такава няма.

В края на първата част Едуардо Камавинга вкара топката във вратата на Ян Облак, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Втората част за Атлети започна като първата - с гол. В първата минута на второто полувреме Саул Нигес даде втората си асистенция в двубоя, а Алваро Мората вкара втория си гол след удар с глава.

В 54-ата минута след центриране от корнер Марио Ермосо стреля с глава, но топката се отби в напречната греда.

Десет минути след това удар на Камавинга беше блокиран, топката стигна до Чуамени, но и неговият изстрел профуча покрай вратата.

В 78-ата минута Ян Облак се отчете с много добро спасяване при изстрел на Браим Диас.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 3:1