3. Атлетико със спокойно 2:1 над Академика (ВИДЕО)

Атлетико със спокойно 2:1 над Академика (ВИДЕО)

Виктория Пилзен изненада Апоел в Тел Авив

Шампионът Атлетико (Мадрид) продължава да бъде безгрешен в групите на Лига Европа, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Академика Коимбра. Двубоят се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на група "В" на надпреварата.

Преди сблъсъка "дюшекчиите" не бяха губили предните си 11 мача и нямаха намерение да падат и в този, започвайки много настървено в атака.

Пропуски за испанците в началото направиха Коке, Коща и Емре. От своя страна гостите от Португалия опитваха да отговорят с контраатаки, които обаче не водеха до нищо опасно пред Асенхо.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с гол от съблекалните за домакините. Тогава Тиаго напредна добре и центрира към малкия пеналт, където Диего Коща засече с десния крак, давайки аванс на "дюшекчиите".

След попадението испанците продължиха да натискат и в 68-ата минута удвоиха аванса си след страхотен изстрел от далечна дистанция на Емре.

Така изглеждаше, че мачът се доиграваше, но в 85-ата минута Академика се върна с гръм и трясък в срещата. Тогава Сисе засече с глава центриране на Мариньо, намалявайки на 1:2.

До края на двубоя обаче, силите на Академика не стигнаха за нещо повече и така те загубиха срещата с 1:2.

В другия мач от тази група "В", игран тази вечер, отборът на Виктория Пилзен спечели гостуването си на Апоел Тел Авив с 2:1.

Израелците доиграха срещата с 10 човека, след като Кутаба получи втори жълт картон в 63-ата минута.

Иначе Маман изведе Апоел напред в 19-ата минута, а в даденото от рефера продължение на първата част Хорват възстанови статуквото. Крайното 2:1 пък оформи Райторал в 55-ата минута.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит