3. Аустрия (Виена) изхвърли Металург (Донецк) след 3:2, Велизар с червен картон, АЕК отстрани Васлуй, Генчев резерва цял мач

Тимът на Аустрия Виена успя да стигне до групите на Лига Европа, след като надигра с много мъка тима на Металург (Донецк) с 3:2 след продължения. В друг плейофен мач реванш гръцкият колос АЕК надигра с 3:0 тима на Васлуй и с общ резултат 4:2 се класира за следващата фаза на надпреварата.

Тимът на Аустрия Виена успя да стигне до групите на Лига Европа, след като надигра с много мъка тима на Металург (Донецк) с 3:2 след продължения. Първата среща в Украйна завърши 2:2, както и редовното време в тази среща. Бившият ас на ЦСКА Велизар Димитров получи втори жълт картон в 90-ата минута и именно това, като че ли сломи тима му.

Украинците откриха резултата в 20-ата минута чрез Танасе, но Окоти изравни в 36-ата. Гостите отново излязоха напред в 54-ата, когато точен бе Мкихтарян, но домакините отново се добраха до равенството в 70-ата минута, когато Ачимович вкара от дузпа. Сулимани разплака Велизар и компания, след като класира Аустрия с гол в 115-ата минута.

В друг плейофен мач реванш гръцкият колос АЕК надигра с 3:0 тима на Васлуй и с общ резултат 4:2 се класира за следващата фаза на надпреварата. За румънския клуб цял мач резерва бе българинът Станислав Генчев, но той така и не се появи в игра.

Резултатът бе открит в 59-ата минута, когато точен бе Мадука. В 74-ата и 79-ата точен бе Скоко и така АЕК би Васлуй с класическото 3:0.