3. Автогол и дузпа помогнаха на Челси да пречупи Брентфорд за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Тотнъм също продължава на полуфиналите след успех в дербито с Уест Хем

Челси се класира за полуфиналите от турнира за Купата на лигата в Англия. "Сините" се измъчиха доста, но спечелиха с 2:0 гостуването си на Брентфорд. Въпреки че беше без 10 играчи, които са под карантина или с контузии, селекцията на Томас Тухел оцеля през първата част, а след почивката успя да изчъкне успеха.

Тухел бе направил осем промени в състава си в сравнение с мача с Уулвърхамтън. Трима тинейджъри записаха дебют за първия отбор - 17-годишният Сунсуп-Бел и 18-годишните Симонс и Вейл. Аспиликуета, Алонсо и Чалоба единствено запазиха местата си от двубоя през уикенда.

Челси владееше доста повече топката през първата част, но всички голови положения бяха пред вратата на Кепа Арисабалага, който направи три страхотни спасявания след удари на Уиса, Йенсен и Хенри. Точно преди почивката младият Харви Вейл пък пропусна добър шанс за Челси, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля право в ръцете на Фернандес.

Жоржиньо и Кристиан Пулишич се появиха в игра за Челси за началото на втората част. Малко по-късно Маунт, Джеймс и Канте също влязоха. "Сините" имаха доста сериозно предимство след почивката. Саул и Баркли пропуснаха по една ситуация, но развръзката дойде в последните 10 минути, когато първо Понтус Янсон си отбеляза автогол в опит да изчисти центриране на Рийс Джеймс. В 84-тата минута пък Челси получи дузпа за нарушение на Фернандес срещу Пулишич. Жоржиньо реализира точно 11-метровия наказателен удар, пращайки тима на Тухел на полуфинал.

Тотнъм също се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата в Англия, след като елиминира у дома Уест Хам с 2:1. Всичко в този мач се реши в рамките на пет минути през първата част. Стивън Бергвайн откри в 29-ата, Джаръд Боуен изравни 180 секунди по-късно, а в 34-ата минута Лукас Моура вкара победното попадение за водения от Антонио Конте тим.

Тотнъм-Уест Хем 2:1

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)