3. Аякс натупа децата на Челси (видео)

Аякс натупа децата на Челси (видео)

Английският шампион с първа загуба за лятото

Английският шампион Челси претърпя първото си поражение от лятната си подготовка. Момчетата на Карло Анчелоти, който бе заложил почти изцяло на футболисти от школата и „Б” отбора, загубиха с 1:3 при визитата си на холандския Аякс на „Амстердам Арина”. В състава на Челси личаха единствено имената на Джон Оби Микел и Микаел Есиен, а останалите в селекцията на Карлето бяха напълно непознати за футболния фен.

Мачът започна зле за Челси и още в 6-ата минута, когато холандският бранител на лондончани Джефри Брума, сякаш от приятелски чувства към своите сънародници, си отбеляза нелеп автогол, след като центриране на Ериксен се удари в главата му и влетя в мрежата на Търнбул.

В 24-ата минута обаче младият Стъридж изравни за Челси, след като получи топката от Джон Оби Микел и с прецизен удар матира националния страж на Холандия Маартен Стекеленбург за 1:1. Само 2 минути по-късно обаче вратарят Рос Търнбул не се намеси добре след едно изпълнение на аут, опита да улови топката, но вместо тоя я подарина Де Йонг, който вкара за 2:1 и даде нова преднина на Аякс.

През втората част Челси имаше няколко добри атаки, но Синклеър и Ди Санто пропуснаха от чисти позиции, за да бъдат наказани в последната минута на мача. Тогава резервата на Аякс – Сук, завърши отлична атака на домакините и отблизо на празна врата оформи крайното 3:1.

За Челси: Търнбул (Иларио 46’), Б. Клифорт (Чалоба 46’), Брума, Бертранд, Ван Аанхолт (Инс 64’), Оби Микел (К. Клифорд 82’), Есиен (Корк 73’), Матич, МакЕархан (Синклеър 46’), Ди Санто (Лалкович 64’), Стъридж

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост