3. Аякс преклони глава пред "стелистите" след невероятна драма в Букурещ

Аякс преклони глава пред "стелистите" след невероятна драма в Букурещ

Стяуа ще играе с Челси на осминафинал, румънците сътвориха страхотен обрат и отстраниха "синовете на боговете" след изпълнение на дузпи

Отборът на Стяуа сътвори истинска сензация в Лига Европа след като се класира за осминафиналите, преодолявайки холандския гранд Аякс след изпълнение на дузпи.

След като загубиха първия двубой на „Амстердам Арена” с 0:2, „стелистите” показаха непримирим дух в реванша в Букурещ тази вечер и на свой ред стигнаха до 2:0 в редовното време, с което вкараха мача в продължения.

Домакините не се уплашиха от името на своя съперник и оставиха и сърце и душа на терена, окрилени от близо 40 000 зрители, изпълнили трибуните на националния стадион в румънската столица.

Бранителят Ясмин Латовлевичи откри резултата за Стяуа в 38-ата минутаслед чудесно подаване на друг защитник - Влад Чиричес.

Именно асистентът на първото попадение хвърли в екстаз феновете на „стелистите” в 76-ата минута, отбелязвайки скъпоценния втори гол.

Двата тима бяха прекалено предпазливи по време на двете продължения и не успяха да създадат сериозни опасности пред двете врати.

По този начин драмата стана пълна след изтичането на 120-те минути, което доведе до изпълнение на дузпи.

Домакините показаха железни нерви при наказателните удари и не пропуснаха нито веднъж от четири опита, докато Шоне и Моисандер разочароваха феновете на холандския тим. Авторът на първото попадение за Стяуа Латовлевичи имаше нелеката задача да застане зад топката в решаващата дузпа и не сбърка, взривявайки врящия котел на националния стадион.

Така по изключително драматичен начин румънският тим се класира за осминафиналите, където ще търсят нова сензация, изправяйки се срещу английския Челси.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи