3. АЗ Алкмаар разгроми БАТЕ, но остана трети в група Е на Лига Европа (видео)

АЗ Алкмаар разгроми БАТЕ, но остана трети в група Е на Лига Европа (видео)

Динамо Киев и БАТЕ продължават напред, Шериф на Владо Стоянов последен в групата

Холандският АЗ Алкмаар победи у дома БАТЕ Борисов с 3:0 в последния мач от група Е на „Лига Европа”, но остана трети в крайното класиране. Първите две попадения за домакините бяха дело на финландеца Колбейн Сигторсон, който се разписа в 6-ата и 84-ата минута, а класическо изражение на резултата придаде Адам Маер в 86-ата. Така холандците ще се съсредоточат върху изявите си в Ередивизи, където в момента се намират на шеста позиция, но в последните си два мача победиха последователно шампиона Твенте и Аякс.

Мачът започна прекрасно за Алкмаар и още в 6-ата минута домакините откриха резултата чрез Сигторсон, който бе изведен от Серхио Ромеро и се разписа от 7-8 метра в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Сергей Веремко.

Последваха равностойни минути, в които и двата отбора създадоха по няколко положения, но нито едно от тях не завърши с гол.

С течение на времето обаче холандците успяха да осъществят натиск и стигнаха до нови два гола в последните минути на мача.

Сигторсон вкара второто си попадение в срещата в 84-ата минута. Гудмундсон центрира отляво и намери непокрития финландски нападател, който от непосредствена близост разстреля вратаря на БАТЕ.

Само две минути по-късно резултатът доби класическо измерение след гол на Адам Маер от малък ъгъл. Отново асистент бе Гудмундсон, който този път центрира от дясното крило.

АЗ Алкмаар - БАТЕ Борисов 3:0

6' Колбейн Сигторсон
84' Колбейн Сигторсон
86' Адам Маер

В другия мач от група Е отборите на Динамо Киев и Шериф Тираспол завършиха наравно 0:0 в украинската столица. За отбора на гостите не взе участие Владислав Стоянов, който си счупи ръката по време на мача с БАТЕ Борисов в Беларус и няма да играе до края на годината.

Украинците могат да съжаляват, че не взеха трите точки след като отправиха 11 удара, от които 5 намериха очертанията на вратата. Футболистите на Шериф пък погледнаха само три пъти към противниковата врата, но техните удари не бяха точни.

Динамо Киев - Шериф Тираспол 0:0

След изиграните мачове в група Е отборите на Динамо Киев и БАТЕ Борисов продължават напред в  1/16 финалите след като завършиха съответно с 11 и 10 точки. Трети остана отборът на АЗ Алкмаар с актив от 7 точки, а Шериф е последен с  5.