3. Балъков се издъни в домакинския си дебют начело на Кайзерслаутерн

Балъков се издъни в домакинския си дебют начело на Кайзерслаутерн

„Червените дяволи” загубиха с 0:1 от Хамбургер и се запътиха към Втора Бундеслига

Българският наставник Красимир Балъков допусна загуба в първия си мач начело на Кайзерслаутерн на домашен терен. Неговият тим загуби с 0:1 от друг закъсал тим – Хамбургер, и се запъти към Втора Бундеслига.

Кайзерслаутерн нямаше победа в 8 поредни мача като домакин и лошата тенденция се запази въпреки смяната на треньорския пост.

Домакините почнаха по-силно на „Фриц-Валтер Щадион” пред почти 45 000 зрители, но 22-мата на терена играеха много нервно заради лошата форма на съперниците и напрежението в дъното на таблицата.

Дробни отрази 2-3 опасни удара на Кайзерслаутерн и Хамбургер нанесе кинжалния си удар в 29-ата минута.

След дълъг и висок пас отляво Иличевич направи пропуск, но Марсел Янсен от 8-9 метра матира Сипел и направи 0:1.

Въпреки трите смени на Красимир Балъков Кайзерслаутерн продължи да играе много неуверено и записа нова загуба, която оставя илюзорни шансове на тима за оцеляване.

Кайзерслаутерн е на дъното на таблицата с 20 точки, на цели 8 зад мястото, даващо право за участие в бараж за оцеляване. На това място се намира Кьолн с 28 пункта.

В друга среща от 28-ия кръг на Бундеслигата Байер Леверкузен изненадващо допусна поражение у дома от Фрайбург с 0:2.

Без Гара Дембеле в групата си, "зебрите" взеха ценния успех и могат да дишат малко по-спокойно.

Фрайбург поведе в 8-ата минута, когато Шустер засече с глава центриране отдясно.

След час игра Калигури с удар извън наказателното поле преодоля вратаря и даде победата на Фрайбург с 2:0.

Нападател на Славия аут до края на годината

Централният нападател на Славия Владимир Николов ще бъде извън сметките на треньора Златомир Загорчич до края на годината

Треньорът на Виктория: Дузпата беше единственият удар на съперника към вратата

Не мога да виня играчите за усилията им, каза треньорът на Виктория Пилзен Мирослав Коубек

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)