3. Българи печелят суперкупата на Италия

Българи печелят суперкупата на Италия

Димо Кръстев бележи за Фиорентина срещу Емполи

Българските таланти Димо Кръстев и Иван Андонов триумфираха със Суперкупата на Италия с екипа на Фиорентина след победа над Емполи с дузпи. Редовното време на срещата завърши 2:2, а в продължението Кръстев даде аванс на Фиорентина, но минута преди края домакините изравниха и така се стигна до дузпи. При 11-метровите удари играчите на "ла виола" бяха точни четири пъти, а Леонардо Пецола и Алесандро Логриеко пропуснаха за Емполи.

Иван Андонов, започна като титуляр срещата, а Кръстев се появи на полувремето в игра. Емполи поведе с 2:0 с два бързи гола между 19-ата и 24-ата минути. В 62-ата минута обаче гостите от Флоренция се върнаха в мача с гол на Виторио Агостинели. В последната минута на редовното време Ельон Тоци вкара изравнителното попадение за 2:2, пращайки мача в продължения.

В 105-ата минута Димо Кръстев се разписа, за да даде преднина на Фиорентина. В 118-ата обаче тимът му остана с човек по-малко, след като Алесандро Бианко бе изгонен от игра за втори жълт картон, а минута след това Якохо Фацини изравни за Емполи - 3:3.