3. Българският легион в Амкар разби Волга с 5:1 (ВИДЕО)

Българският легион в Амкар разби Волга с 5:1 (ВИДЕО)

Георги Пеев вкара дузпа, спечелена от Сираков, а Благо Георгиев даде две асистенции

Амкар разгроми Волга (Нижни Новгород) с 5:1 у дома в 20-ия кръг на руската Премиер лига  с дейно българско участие. Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев започнаха като титлуяри и изиграха страхотен мач. Пеев вкара дузпа в края на първата част, а Благо даде две асистенции в края.

Още в 4-ата минута Игор Пикушчак малко случайно върна удар на свой съотборник към нигериеца Огуде, който веднага обърна с вътрешен фалц в далечния ъгъл за 1:0.

Малко по-късно Благой Георгиев центрира добре от пряк свободен удар, Пикушак се завъртя и стреля, но вратарят на гостите закова топката на голлинията.

Сираков и Георгиев направиха страхотна българска комбинация на десния фланг, Сираков центрира, а на втора греда негов съотборник посрещна от воле, но нацели лявата греда.

Волга изненадаващо изравни в 31-ата минута. Стражът на Амкар Сергей Нарубин сгафи и увисна при центриране на Карияка от корнер, а нападателят от Ямайка Лутън Шелтън засече с десния крак в празната мрежа за 1:1.

Българското трио бързо отвърна на удара. Пеев центрира ниско към дузпата, защитник изби, но Сираков беше фаулиан от резервата Борсюк и последва дузпа. Георги Пеев уверено прати вратаря в грешния ъгъл за 2:1.

В началото на втората част Нарубин спаси добър фалцов удар на Чичерин към далечния ъгъл.

В края дойдоха най-силните минути за Амкар. В 79-ата Благой Георгиев от корнер качи на главата на свободния Огуде, който технично насочи към далечния долен ъгъл за 3:1.

Две минути преди края Благо завъртя ново отлично центриране и резервата Канунинков изпревари вратаря във въздуха и засече с глава за 4:1.

В последната минута Благой Георгиев изведе свой колега вдясно, а Ковалчик засече прострелното центриране в собствената си врата за 5:1.

Амкар е седми с 33 точки и е само на една точка зад петия ЦСКА (Москва) в битката за Лига Европа. Волга има 18 точки на 12-то място и е точно над опасната зона.